Inter awansował w rankingu UEFA

26 grudnia 2018 | 14:25 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów zaowocowało drobnym przetasowaniem drużyn w rankingu UEFA. Włoskie zespoły zaliczyły generalny progres, chociaż nie wszystkim się to udało.

Najbliżej topu jest oczywiście Juventus. Utrzymanie piątej lokaty, zaraz za plecami Realu Madryt, Bayernu, Barcelony i Atletico Madryt, to spory sukces Bianconerich. Blisko pierwszej dziesiątki jest również AS Roma, która z dwunastej pozycji ma w przyszłości spore szanse awansować na pozycję Arsenalu. Anglicy zamykają najlepszą dyszkę.

Szesnaste miejsce okupuje Napoli, które awansowało o jedno oczko w stosunku do roku ubiegłego. Fiorentina zajmuje pozycję trzydziestą siódmą. Lazio, po spadku o trzy miejsca, jest obecnie trzydzieste dziewiąte.

Kluby z Mediolanu są zdecydowanie niżej. Inter w stosunku do roku 2017 zaliczył niesamowity progres, pomimo eliminacji z Ligi Mistrzów. Nerazzurri przeskoczyli blisko trzydzieści pozycji wzwyż. Zajmują jednak dopiero pięćdziesiątą piątą pozycję. Najgorzej radzi sobie w zestawieniu AC Milan, który zaliczył spadek z miejsca pięćdziesiątego trzeciego, aż na siedemdziesiąte szóste.

W dużym uproszczeniu, system punktacji, zmodyfikowany ponownie w tym roku przez UEFA, jest oparty na tym, jak wysoko udało się zajść w pucharach poszczególnym drużynom. Dla punktacji najistotniejszy jest okres ostatnich pięciu lat.

Źródło: calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 2


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich