Spalletti: Musimy wygrać

28 grudnia 2018 | 15:53 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

W przedzień meczu z Empoli, Luciano Spalletti tradycyjnie wziął udział w konferencji prasowej. Trener mówił między innymi o ostatnich wydarzeniach związanych z meczem Inter - Napoli, możliwej rotacji składem, a także Nainggolanie.

Zdarzenia z meczu Inter - Napoli
- Z całego serca potępiam incydenty z tamtego wieczoru. Nadszedł czas, by powiedzieć wystarczająco dużo na temat rasizmu i dyskryminujących przyśpiewek oraz tragediach z przeszłości. Wystarczy już gwizdów w kierunku trenerów, czy zawodników. Chciałbym jednak podkreślić, że działania piłkarzy na boisku były wzorowe. Nasz klub kocha tych, którzy są inni, a także tych, którzy chcą przyjść i współpracować z naszym klubem i miastem. Ważne jest także, by nie karać większości fanów, którzy przyjeżdżają na stadion, by dzielić się radością, miłością i emocjami.

Przerwanie meczu w przypadku okrzyków rasistowskich
- To może być rozwiązanie, chociaż teraz musimy zrobić coś innego. Pójść inną drogą. Jest wiele incydentów, które wciąż mają miejsce, nie tylko dotyczących Koulibalego. Z tego powodu jest nam przykro.

Kara dla Interu
- Jesteśmy rozczarowani, że będziemy grać przy pustym stadionie. Jeśli to ma być środek walki przeciwko rasizmowi, będziemy to akceptować.

Symboliczne przekazanie opaski kapitana
- Tych sytuacji nie da się zmienić jednym gestem. Trzeba pokazywać zaangażowanie na co dzień.

Wygrana z Napoli
- Nie sądzę, że na wynik końcowy miały wpływ wydarzenia, które miały miejsce. Jest to złe i nie do zaakceptowania nawet dla nas, ponieważ istnieje ryzyko, że ktoś odbierze to jako pomoc w wygranej. Środowy mecz został rozegrany na wysokim poziomie zarówno ze strony Interu, jak i Napoli.

Mecz z Empoli
- Spodziewam się trudnego meczu. Dobrze znam Iachiniego i wiem, jak zmotywować swoich graczy. Musimy wygrać ten mecz. Empoli to miejsce, gdzie promuje się młodych zawodników. Tam stawiałem swoje pierwsze trenerskie kroki i miło jest mi wracać do tego miejsca, ponieważ jestem do niego bardzo przywiązany.

Skład i ustawienie
- Musmy odzyskać energię po meczu z  Napoli. W związku z tym możliwe, że trochę zmienię skład. Oceniam możliwości na podstawie kondyscji piłkarzy.

Nainggolan
- Jest już dostępny.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 28 grudnia 2018 | 15:59   

Przerywanie meczy ze względu na okrzyki rasistowskie to najdurniejszy pomysł o jakim słyszałem. Klub nie ma żadnej kontroli nad tym co kibice wykrzykują, a profesjonalni gracze powinni umieć grać pod presją


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich