Politano: Myślałem o rzuceniu piłki

5 stycznia 2019 | 14:42 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Jeden z najlepiej spisujących się w tym sezonie pomocników, Matteo Politano, udzielił wywiadu dla Gazetta dello Sport. Zawodnik opowiadał o nadziejach na nadchodzący rok, ocenie mijającego sezonu i sprawach osobistych.

- 2018 był najlepszym rokiem w moim życiu, od wesela, poprzez grę dla Interu w Lidze Mistrzów, aż po drużynę narodową. Będę szczery, nie spodziewałem się, że zagram w takich spotkaniach, ale transfer do Interu był dla mnie dużym awansem, choć i tak muszę strzelać więcej bramek.

- PSV? Zaczęliśmy fatalnie, a przeciwnik zagrał swój najlepszy mecz w grupie. To największe rozczarowanie w ostatnich miesiącach, chociaż pozycja w Serie A jest dobra. Nasze cele to zbliżyć się do Napoli i osiągnąć wyższą lokatę niż czwarta, którą mieliśmy w ubiegłym roku. Wszyscy wierzymy, że stać nas na finał Ligi Europy. Chelsea jest najtrudniejszym przeciwnikiem, ale jesteśmy mocni, możemy dotrzeć do finału.

- Nainggolan? Jest silny i znaczący. Będzie robił różnicę. Steven Zhang? To robi wrażenie, mieć prezydenta w swoim wieku. To facet jak my, ale jest zawsze obecny, to znaczące. Plany na przyszłość? Jedzenie, klimat, jakość życia, dla mnie Włochy są najlepsze. Nie chcę nigdy niczego zmieniać.

- Spaletti mnóstwo rozmawia z piłkarzami, jego idea futbolu wchodzi Ci do głowy i zostaje tam na długo. Czuję jego nieustające zaufanie i zawsze oddam dla niego wszystko. Mancini wie, czego potrzebują piłkarze, kiedy on jest z drużyną narodową. Mam dobre przeczucia, w tym krótkim czasie przekazał nam swoją ideę na grę.

- Nie byłoby mnie tu, gdyby nie Stramaccioni. Myślałem już o rzuceniu piłki, kiedy na rok znalazłem się poza drużyną młodzieżową. Wtedy przyszedł on, po miesiącu zacząłem grać i już nigdy nie przestałem. Zawsze będę pamiętał, jak to bolało. Moim idolem był Totti, obserwowałem też Robbena, jako punkt odniesienia.

Źródło: calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00 5 stycznia 2019 | 14:55   

Wykup Politano jest naszym obowiązkiem, trzeba zrobić wszystko żeby został z nami

intermed1

intermed1 5 stycznia 2019 | 15:54   

O czyli jednak Stramaccioni na coś się przydał.

Oraxor

Oraxor 5 stycznia 2019 | 17:13   

Jak obserwował Robbena to już wiem czemu tak na lewą nogę schodzi. :)

Larry

Larry 5 stycznia 2019 | 17:30   

Robbena?! Niemożliwe:-D

Lambert

Lambert 5 stycznia 2019 | 18:19   

Mati do wykupienia obowiązkowo

DaNy

DaNy 6 stycznia 2019 | 13:48   

Obecnie chyba najważniejsza postać w ofensywie Interu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich