Co dalej z Handanovićem? Inter szuka następcy

9 stycznia 2019 | 10:11 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Transfery

Samir Handanović został ostatnio uznany najlepszym bramkarzem pierwszej rundy rozgrywek Serie A w sezonie 2018-2019. Jakie plany wobec Słoweńca ma Inter Mediolan?

Tylko Alisson z Liverpoolu, kupiony latem za 62,5 miliona euro ma wyższy współczynnik "czystych kont" w tym sezonie, biorąc pod uwagę pięć najmocniejszych lig. Samir ma jednak już 34 lata i Inter powoli musi myśleć o znalezieniu dla niego następcy. Giuseppe Marotta i Piero Ausilio aktualnie nie planują zastępować Handanovića w kolejnym sezonie, ale przeszukują rynek w celu znalezienia bramkarza, który mógłby zostać numerem dwa i przy boku Samira powoli przejąć jego miejsce w zespole.

Mówi się o Radu (21 lat), wychowanku naszej Akademii, Inter ma prawo do wykupu tego gracza za 15 milionów w 2019 roku i 18 milionów w 2020 roku. Pod lupą jest również Brazao z Cruzeiro urodzony w 2000 roku. Pod uwagę brany jest wariant przerabiany z Julio Cesarem, który najpierw trafił do Chievo, następnie po pewnym czasie wszedł do drużyny Interu, gdzie mocno postawił na niego Roberto Mancini, usuwając w cień Francesco Toldo.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 9 stycznia 2019 | 12:18   

Handa jeszcze ze 2 lata pogra a w tym czasie trzeba jakiegoś młodego (18-20 lat) bramkiera wypożyczyć nawet do Serie B a po 2 sezonach dać mu po prostu szanse

Wiktor

Wiktor 9 stycznia 2019 | 15:21   

Jeśli chcemy dobrze sprzedać Hande to tylko teraz. Inaczej zostawić go jak kiedyś Toldo. Radu jak najbardziej jest perspektywiczny, ale nie prezentuje jeszcze levelu top. Strakosha lub Areola to jedyne rozsądne opcje w dodatku za free. Ale żeby przeszli będą oczekiwać miejsca w podstawowym składzie.

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 9 stycznia 2019 | 16:00   

Nie wyobrażam sobie, by mieli go teraz sprzedać. Niech gra jak najdłużej. Poszukać dobrego, młodego zmiennika, który mógłby ogrywać się ze słabszymi rywalami, albo w jakimś pucharze Włoch. Jak zawsze #TeamHanda :D

ester

ester 9 stycznia 2019 | 20:18   

Trzeba pójść drogą Juventusu i ogarnąć bramkarza , który będzie przy Handzie uczył się nabierał pewności siebie , podpatrywał tak jak Szczęsny u Buffona. I przede wszystkim dać szansę w mniej ważnych meczach tak jak Aneta napisała.

Hagaen

Hagaen 9 stycznia 2019 | 23:17   

Czy Szczęsny nauczył się rzemiosła u Buffona? Wątpię. Generalnie chcę jakiegoś młodego top talenciaka, wypożyczyć gdzieś i po sezonie dawać mu grać na zmianę z Handą.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich