Keita Balde: Rasizm jest kwestią edukacji

9 stycznia 2019 | 22:19 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Do tej pory, nie milkną echa rasistowskich incydentów podczas meczu Inter - Napoli, a idiotyczne zachowanie grupy kibiców stało się impulsem do ogólnonarodowej dyskusji. Podczas rozmowy z reporterem Sky Sport Italia, o komentarz poproszony został również rodak Kalidou Koulibaly'ego - Keita Balde.

- Nie widzę, aby rasistowskie incydenty się nie powtarzały. Zawsze będą ignoranci. Nie wszyscy posiadają takie samo wykształcenie. Jeżeli nie nauczyli się czegoś w dzieciństwie, nie będą się uczyć w wieku 30 - 40 lat. W tym względzie, nie powinno się karać 100 osób za działania 10. Każdy ponosi odpowiedzialność za swoje czyny. 

Dalsza część rozmowy dotyczyła już znacznie przyjemniejszych tematów:

- Powiedzmy, że rok 2018 zakończył się dla mnie pozytywnie. Najważniejszym było pokonanie Empoli i udało nam się tego dokonać. Teraz musimy dobrze wejść w nowy rok, co pomoże nam rosnąć w siłę i przekroczyć oczekiwania. Powiedzmy, że kiedy zaczniesz strzelać bramki, reszta przyjdzie już sama.

- Mówiłem, że nie potrzebuję pośpiechu, znam swoje umiejętności i musiałem być tylko cierpliwy, aby doczekać się pierwszego trafienia. Teraz mam nadzieję, że będę się poprawiał. 

- Klub wykonuję bardzo dobrą pracę w każdym aspekcie. Rozwija się i rośnie w siłę z każdym rokiem. Zostałem bardzo ciepło przyjęty i jesteśmy jak jedna wielka rodzina. Wygrana w Lidze Europy? Stać nas na to. Mamy wystarczająco szeroką kadrę do walki na trzech frontach, więc musimy być pewni siebie.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 4

superofca

superofca 10 stycznia 2019 | 02:31   

Kolejna mega pozytywna wypowiedź Keity, zaczynam naprawdę lubić gościa.

R9_

R9_ 10 stycznia 2019 | 09:35   

Inteligentny chlopak

Harry0023

Harry0023 10 stycznia 2019 | 11:53   

Nikt nie rodzi się rasistą, dlatego chyba nie jest to kwestia edukacji.Warto zauważyć, że każda żyjąca na świecie społeczność ma naturalne prawo zachować swoją tożsamość! Problem jest w tym, że sytuacja w Europie wymkneła się z pod kontroli jeśli chodzi o osiedlanie imigrantów, coraz bardziej haniebną, nasilającą się politykę multikulti itd. co sprawia że będzie on tylko narastał. Tutaj trzeba bić brawo dla Chin, Japonii czy Rosji za odrobienie lekcji z historii i prowadzenie odpowiedzialnej polityki migracyjnej, bo tylko w tym leży problem! Nigdzie indziej!

Lombardo

Lombardo 10 stycznia 2019 | 18:13   

Jesli chcesz obrazic kogos tego samego koloru skory to rzucam epitetami majacymi na celu znizenie go do poziomu kogos gorszego. To samo jest jesli chcesz obrazic kogos innego koloru skory tylko,ze uzywasz epitetow na podstawie jego wygladu. Tak bylo i bedzie. Jesli czarnoskory czyms cie zdenerwuje albo bedziesz chcial mu dowalic bo gra dla rywala to jakiego epitetu Uzyjesz w jego strone?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich