Monchi: Ausilio nie chciał oddawać Zaniolo

10 stycznia 2019 | 22:20 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Nicolo Zaniolo jest jednym z objawień dotychczasowego sezonu na boiskach włoskiej Serie A. Za pomysłem postawienia na młodego Włocha stoi popularny Monchi, lecz nawet Hiszpan nie spodziewał się tak szybkiej eksplozji talentu piłkarza. W rozmowie z La Gazzetta dello Sport, dyrektor sportowy stołecznej Romy wyznał, że Inter również miał świadomość potencjału drzemiącego w chłopaku i niełatwo było doprowadzić do zamknięcia transakcji.

- Nie spodziewałem się, że Zaniolo od samego początku będzie prezentował się tak dobrze i wiele zawdzięcza Di Francesco. Inter wcale nie chciał włączać go do negocjacji ws. Nainggolana. Ausilio postawił mur, lecz bardzo chcieli pozyskać Radję, więc wreszcie odpuścili. Przykro mi z powodu jego problemów w Mediolanie, ale jego sprzedaż była zamierzona, niezależnie od Zaniolo. 

- Radja to dobry piłkarz, ale zarządzanie nim jest problematyczne. Na samym początku chcieliśmy wypożyczyć Zaniolo, ponieważ mieliśmy wielu pomocników w kadrze. Jednak po odejściu Strootmana zdaliśmy sobie sprawę, że to idealny czas, aby go zatrzymać. Jest naszą przyszłością i nie zostanie sprzedany. Czeka go długa i ważna kariera w barwach tego klubu.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 10 stycznia 2019 | 22:25   

Powinniśmy w umowie zawrzeć pierwokup za 35-40 mln


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich