Altobelli: Icardi musi zostać!

10 stycznia 2019 | 23:54 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Ostatnie zamieszanie wokół nowej umowy Mauro Icardiego wzbudza mnóstwo kontrowersji i mocno dzieli środowisko kibiców Interu. Wielki poprzednik Argentyńczyka - Alessandro Altobelli nie ma jednak wątpliwości, że klub powinien przystać na wymagania zawodnika. Zdaniem byłego napastnika Nerazzurrich, Icardi jest wart każdych pieniędzy.

- Inter musi zatrzymać Icardiego za wszelką cenę. Mauro jest w grupie 3 - 4 najlepszych napastników na świecie i jestem przekonany, że chciałby pozostać w Mediolanie. Ma zapisaną klauzulę odejścia i mógłby z niej skorzystać, ale sądzę, że on nie chce odchodzić.

- Czy chodzi o pieniądze? Nie ma wątpliwości, że tak, lecz to normalne. Z tego, co przeczytałem, Icardi zarabia mniej niecałe 5 mln euro na sezon, czyli znacznie mniej od innych napastników klasy światowej. Icardi jest graczem, który może zarabiać nawet 10 mln i sądzę, że to dobrze, że jego żona ma tak wysokie wymagania, ponieważ Mauro jest wart tych pieniędzy. 

- Wierzę, że ostatecznie dojdzie do porozumienia, bo jestem pewien, że Inter chce pozostania Icardiego, a Mauro nie chce odchodzić z klubu. Na końcu znajdą się pieniądze, a umowa zostanie podpisana. Icardi mógłby grać w klubach pokroju Realu Madryt, Barcelony, Manchesteru United czy Manchesteru City.

Źródło: Mediaset

Polecane newsy

Komentarze: 1

master

master 11 stycznia 2019 | 12:29   

ja bym dał kontrakt, gdzie w tym roku dostanie 7 z wyrównaniem od września, za rok 8 za dwa 9 za trzy 10 a za cztery lata 11 mln. Z jednej strony będzie cisza z podwyżkami, bo niestety lata mamy takie że niezależnie ile kto zarabia co rok będzie chciał podwyżkę (patrz Ronaldo z Realu nie dostał podwyżki powiedział, że Real go nie szanuje bo to nie chodzi o pieniądze a o sam fakt!!), do tego średnia z 5 lat wynosi 9 mln ale zaczynamy od niższej pensji co w czasie odbudowy Interu ma znaczenie, ale kto wie co będzie za 3 lata... np. słaby piłkarz a perspektywa podnoszonego kontraktu nie przyświeca nikomu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich