Spalletti: Chcemy wygrać ten puchar

12 stycznia 2019 | 20:59 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Luciano Spalletti zapowiedział, że Inter celuje w końcowy triumf w tegorocznym Pucharze Włoch. Szkoleniowiec czarno - niebieskich przestrzegał równocześnie przed lekceważeniem najbliższego rywala i apelował o wyciągnięcie wniosków z zeszłorocznej rywalizacji z Pordenone.

- Doświadczenia poprzedniej edycji uczą nas, że mecze z teoretycznie słabszym rywalem niosą ze sobą pewne zagrożenie, ale zespół wyciągnął wnioski i jutro będzie skoncentrowany. Jesteśmy teraz silniejsi mentalnie i postaramy dodatkowo się wzmocnić po jutrzejszym meczu. Cristian Bucchi jest doświadczonym szkoleniowcem i potrafi dobrze ustawić swój zespół. Widzieliśmy już pucharowe mecze w Anglii czy Francji, kiedy wielkie kluby sprawiały negatywne niespodzianki. Benevento wyeliminowało już Udinese, a pojedynczy mecz może zamaskować przepaść dzielącą dwie drużyny. 

- Jutrzejszy mecz będzie przypominał raczej gierkę treningową, ponieważ piłka nożna bez kibiców zostaje pozbawiona pasji i emocji, które niesie ze sobą ten sport. Potrzebny był silny sygnał, ale potrzeba też zastanowienia, ponieważ karzemy ludzi, którzy nie mieli nic wspólnego z całą sytuacją. 

- Puchar Włoch jest naszym celem. Prawdopodobnie najłatwiej wygrać to trofeum, ponieważ po drodze czeka najmniejsza ilość spotkań. Nie brakuje silnych drużyn, więc zadanie nie będzie łatwe, ale Inter zawsze musi dążyć do zwycięstwa.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Rahi

Rahi 12 stycznia 2019 | 22:01   

Spal kłamczuszku, ty mie tu oczu nie mydlij, wy chcecie go zremisować nie wygrać

Hagaen

Hagaen 13 stycznia 2019 | 08:05   

Nie mogłem się nie uśmiechnąć po Twoim komentarzu Rahi ;)

Darkos

Darkos 13 stycznia 2019 | 11:25   

Utwierdza mnie w przekonaniu że nie warto czytać jego wypowiedzi z konferencji


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich