Cambiasso: Dwójka napastników? To ostateczność

21 stycznia 2019 | 12:58 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

We Włoszech trwa obecnie ożywiona dyskusja na temat taktyki stosowanej przez Luciano Spallettiego. Nie brakuje głosów, że szkoleniowiec Interu powinien wykazać się większą odwagą i śmiało postawić na duet napastników Mauro Icardi - Lautaro Martinez. Zdaniem Estebana Cambiasso raczej nie doczekamy się takiego rozwiązania.

- Myślę, że Spalletti zagra dwójką napastników tylko z konieczności. Są pewne wybory i nie sądzę, aby system gry uległ zmianie na 4-4-2 - powiedział Argentyńczyk w rozmowie ze Sky Sport. 

- Sassuolo miało sobotni mecz w swoich rękach. Remis 0 - 0 jest sprawiedliwy, ale Neroverdi zasłużyli na coś więcej. Priorytetem Interu jest szczelna obrona, następnie dobra pomoc, a na końcu polegają na Icardim. 

- Kiedy Mourinho chciał grać na kilku napastników, wystawiał ich od początku. Nigdy nie było z tym problemu, ponieważ mógł zawierzyć graczom wysokiej jakości. Kiedy grasz z najlepszymi, łatwiej jest wracać. 

Na koniec, Cambiasso krótko odniósł się do głosów, że Inter popełnił błąd oddając Nicolo Zaniolo w rozliczeniu za Radję Nainggolana:

- Nie jesteś w stanie przewidzieć przyszłości. Zaniolo nie miał za sobą gry w pierwszym zespole. Pamiętam, że w roku triplety oddaliśmy Destro, aby sprowadzić Diego Milito.

Źródło: Sky Sport

Polecane newsy

Komentarze: 6

Darkos

Darkos 21 stycznia 2019 | 17:41   

Prędzej Spala pożegnamy, niż on cokolwiek zmieni w swojej taktyce.

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 21 stycznia 2019 | 17:47   

Jedyną rozsądną formacją dla Interu z dwoma napastnikami jest 4-4-2, ale to wiązałoby się z rozluźnieniem środka pola (tylko Brozo i Vecino) oraz mnogością zadań def. dla Pero i Politano, którzy musieliby schodzić do środka pomocy. Tak dopiero nie miałoby szans dobrze funkcjonować... Dajmy więc spokój, bo kadra była budowana pod 4-2-3-1 i tego już się trzeba trzymać.

Ilfenomeno

Ilfenomeno 21 stycznia 2019 | 20:20   

@ER_Grande_Nerazzurri
"Musieliby schodzić do środka" - przypomnę, że na lewym skrzydle nikt nie gra od września a Politano potrafi schodzić tylko do środka swoją lewą nogą. Poza tym każdy już się tego spodziewa. W tym systemie musisz mieć super skrzydłowych a my od września nie mamy nikogo na lewe skrzydło a na prawym powoli Politano zaczyna zanikać.

Hagaen

Hagaen 22 stycznia 2019 | 08:54   

Czyli Cambiasso dał do zrozumienia, że brakuje jakości za napastnikami...

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 22 stycznia 2019 | 10:38   

Ilfenomeno, chodziło mi o schodzenie do środka celem asekuracji pomocników w defensywie, czyli o takie coś co robił Stankovic jak grał na prawej w systemie 4-4-2 za Mancio.

shakurspeare

shakurspeare 22 stycznia 2019 | 11:25   

Er grande januszo taktyka niczym z fm xd daj spokoj z fifa i ogladaj wiecej meczy XD


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich