Caffe Mercato - 27.01.2019

27 stycznia 2019 | 11:21 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Transfery

Na tę leniwą niedzielę, serwujemy Caffe Mercato z dużą dawką transferowych informacji. Zapraszamy do lektury.

Marotta zrezygnował z Herrery

Wydawać by się mogło, że Hector Herrera może być drugim, po Diego Godinie, celem na przyszły sezon. Podobno jednak dyrektor Nerazzurrich postanowił przerwać operację. Czy na pewno? Trudno stwierdzić, aczkolwiek można twierdzić, że problem stanowi stawka piłkarza (3 miliony euro za sezon). Jeśli zawodnik nie obniży roszczenia, może Inter ponownie wróci do jego osoby.

(CalcioMercato)

***

Przyszłość Candrevy pod znakiem zapytania

Jak już pisaliśmy, Candreva jest gotów odejść z Interu, jeśli pojawi się jakaś dogodna dla wszystkich stron oferta. Obecnie Politano nie jest w najlepszej dyspozycji (kłopoty mięśniowe), więc klub nie wyklucza, że piłkarz zostanie jednak dłużej w Mediolanie.

(FCInter1908)

***

Perisić buja w obłokach

Ivan Perisić został powołany na dzisiejszy mecz przeciwko Torino. Mimo tego piłkarz jest myślami przy oknie transferowym, a nie przy najbliższym spotkaniu Interu. Chorwat nie ukrywa, że potrzebuje zmiany otoczenia i chciałby udać się na Wyspy. W tej chwili jednak nie otrzymano satysfakcjonującej oferty. Klub odrzucił wszelkie propozycje dotyczące wymiany, bądź wypożyczenia. Inter chciałby definitywnej sprzedaży. Perisić chce odejść, a Nerazzurri nie zamierzają go zatrzymać. Manchester United nie jest już zainteresowany Chorwatem. Pojawiła się propozycja z Arsenalu, która zakładała wymianę Perisić - Ozil. Inter odmówił.

(Corriere della Sera)

***

Kto w miejsce Perisicia i Candrevy?

W przypadku ewentualnego pożegnania Ivana Perisicia i Antonio Candrevy, Luciano Spalletti będzie potrzebował ofensywnego zawodnika. W ostatnich dniach zaproponowano Interowi Yannicka Carrasco. 25-latek mógłby trafić do Nerazzurrich, ale przeszkodą może być wysoka pensja - 10 milionów euro.

(FCInter1908)

***

Vrsaljko wróci do Madrytu

Jeden przychodzi, drugi odchodzi. Transfer Cedrica wyjaśnił chyba wszystko. Mimo, że nie ma jeszcze oficjalnej informacji, możemy być niemal pewni, że przesympatyczny Chorwat opuści Inter. Ponadto czeka go operacja kolana, która wykluczy go conajmniej na pół roku z gry. Piłkarz czeka na zielone światło od Atletico. W rzeczywistości, Nerazzurri będą wypłacać Sime pensję do końca sezonu, ale nie będą mogli korzystać z jego usług. Ponadto piłkarz nie zostanie skreślony z listy UEFA.

(Corriere dello Sport)

***

Zaniolo w Juve, a pieniądze w Interze

Pojawiła się informacja, iż Juventus chciałby kupić Nicolo Zaniolo. Kwota transferu ma wynosić 40 milionów euro. Nerazzurri zabezpieczyli się na wypadek tak dużego transferu i jeśli transakcja dojdzie do skutku, Inter uzyska 15% od ceny sprzedaży.

(Il Tempo)

***

Godin jednak na trzy lata

O tym, że Diego Godin jest bliski transferu do Interu, pisaliśmy już nieraz. Z najnowszych informacji wynika jednak, że Nerazzurri podpiszą z piłkarzem trzyletni kontrakt, a nie jak zakładano dwuletni z możliwością przedłużenia o rok.

(Corriere dello Sport)

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 7

inter00

inter00 27 stycznia 2019 | 11:25   

Jeżeli Vrsalijko jest wypożyczony do lata to ma z nami trenować. Jezeli nie to powinniśmy podzielić się pensją na pół

HeyaMakumba

HeyaMakumba 27 stycznia 2019 | 11:33   

Jak ma z kimkolwiek trenować skoro jest złamany przynajmniej na pół roku ? Jak już to możemy zakończyć wypożyczenie i tak powinniśmy zrobić.

Hagaen

Hagaen 27 stycznia 2019 | 12:25   

Szkoda Sime, bo fajny chłopak, widać było przywiązanie do barw i walkę.

Darkos

Darkos 27 stycznia 2019 | 12:38   

Kiepska sytuacja z tym Sime. Zdrowy byłby niezłym wzmocnieniem, bo widać że mu się chciało. Ale tak wyszło to się pożegnamy raczej na zawsze z nim.

Lambert

Lambert 27 stycznia 2019 | 12:38   

bez kitu, szkoda Vrsaljko, koniec sezonu najprawdopodobniej dla niego, ciało chłopa jeszcze odczuwa mundial, ja tam bym go wykupił po sezonie jakby się wykurował i podziękował Cedricowi. Ile tam trza by było za Sime zapłacić? 15 milionów dobrze pamiętam? przecież to grosze

Maciej Pawul

Maciej Pawul 27 stycznia 2019 | 13:10   

W piłce nie ma sentymentów. Zawodnik cierpiący na kontuzje z z taką częstotliwością jak Sime nie będzie miał miejsca w składzie. Vrsaljko możemy oficjalnie pożegnać. Zrobił w mojej opinii najbardziej kreatywny od lat duet obrońca-pomocnik w ofensywie z Politano, ale ich wspólne mecze można by na palcach jednej ręki wyliczyć. Na tym koniec.
Z kolei ten Carrasco to jakaś pomyłka, kto w wieku 24 lat porzuca Atletico i leci grać w DL Yifang, bo co? Pensja lepsza? Przecież równie dobrze można założyć koszulkę z napisem "Jestem baranem i chcę sobie karierę złamać", nikt poważny go teraz już raczej nie zatrudni. (edycja 2019.01.27 13:14 / Maciej Pawul)

Hagaen

Hagaen 27 stycznia 2019 | 20:08   

Na pewno nikt Carrasco nie da €10mln w Europie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich