Inter odpadł z Pucharu Włoch

31 stycznia 2019 | 20:02 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Koniec przygody w rozgrywkach Coppa Italia dla podopiecznych Luciano Spallettiego. Po dramatycznym, pełnym emocji i nagłych zwrotów akcji spotkaniu, Nerazzurri musieli uznać wyższość zawodników Lazio. O awansie musiały rozstrzygnąć jednak rzutu karne, które lepiej wykonywali przyjezdni.

10' Bardzo niecelny strzał Correi.

15' Marcelo Brozović uderza z pierwszej piłki, ale równie mocna, jak nieskutecznie.

24' Doskonała okazja przed Ciro Immobile. Włoch marnuje szansę, a arbiter słusznie odgwizduje spalonego.

28' Szybka kontra gości, uderzenie Luisa Alberto i spokojna obrona Handanovicia.

30' Kolejna szansa dla Lazio. Sytuacyjne uderzenie Immobile i skuteczna interwencja słoweńskiego golkipera.

33' Główka Milinkovicia-Savicia, ale piłka przelatuje obrok bramki.

44' Żółta kartka dla Roberto Gagliardiniego.

46' Vecino zmienia Gagliardiniego.

52' Uderzenie Lusia Alberto, ale Handanović przenosi piłkę nad poprzeczką.

58' Strzał Milinkovicia-Savicia, lecz piłka leci w środek bramki i golkiper Interu pewnie łapie futbolówkę.

61' Świetna szansa dla Interu. Strakosha broni uderzenie Joao Mario, dobitka Candrevy, lecz ten fatalnie pudłuje.

62' Szybka odpowiedź Immobile i kolejna interwencja Handanovicia.

65' Indywidualny rajd Candrevy, lecz piłka przelatuje obok bramki gości.

68' Żółta kartka dla Wallace'a.

70' Bastos zmienia Wallace'a.

73' Żółta kartka dla Radu.

76' Dobra wrzutka Politano i minimalnie niecelne uderzenie Vecino.

80' Durmisi zmienia Lulicia.

81' Lautaro zmienia Joao Mario.

82' Żółta kartka dla Vecino.

86' Żółta kartka dla Marusicia.

87' Żółta kartka dla Milinkovicia-Savicia.

88' Caicedo zmienia Correę.

89' Handanović ratuje Inter! Caicedo przed doskonałą okazją na gola, lecz Słoweniec skutecznie interweniuje.

90+1' Kolejny strzał Immobile i znów broni Handa.

90+4' To powinien być gol na wagę zwycięstwa! Strakosha odbija strzał Politano, Lautaro ma przed sobą pustą bramkę, ale fatalnie pudłuje.

90+5' Simone Inzaghi wyrzucony na trybuny za protesty.

Dogrywka:

93' Strzał głową Icardiego, broni Strakosha.

94' Natychmiastowa odpowiedź Caicedo, lecz Handanović na posterunku.

96' Żółta kartka dla Leivy.

97' Milinković-Savić popycha Icardiego w polu karnym. Sędzia decyduje się na pomoc VAR-u, lecz nie przyznaje rzutu karnego dla gospodarzy.

101' Parolo zmienia Luisa Alberto.

106' Cedric zmienia Politano, Nainggolan zmienia Candrevę.

108' Dwójkowa akcja Immobile - Caicedo, którą skutecznie wykańcza ten pierwszy. Lazio wychodzi na prowadzenie.

109' Żółta kartka dla Immobile.

110' Żółta kartka dla Brozovicia.

113' Potężne uderzenie Nainggolana, lecz bardzo niecelnie.

116' Bezpośrednia czerwona kartka dla Asamoaha, ale po konsultacji z VAR kara zamieniona na żółty kartonik.

120+2' Milinković-Savić fauluje D'Ambrosio w obrębie pola karnego. Jedenastka dla gospodarzy!

120+4' Czerwona kartka dla Radu.

120+5' Mauro Icardi doprowadza do wyrównania!

Rzuty karne:

Brozović (gol), Immobile (gol), Lautaro (obroniony), Durmisi (obroniony), Icardi (gol), Parolo (gol), Cedric (gol), Acerbi (gol), Nainggolan (obroniony), Leiva (gol)