CAMPIONI 2021

 

Spalletti: Zakończcie sprawę Icardiego

10 lutego 2019 | 11:10 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Luciano Spalletti był zadowolony z wczorajszej postawy swojego zespołu. Szkoleniowiec Interu szczególnie wyróżnił występy Radji Nainggolana oraz Ivana Perisicia, którzy w ostatnim czasie znajdowali się w ogniu zasłużonej krytyki.

- Mamy potencjał do radzenia sobie z trudnościami. Oczywiście,czasem nie potrafimy uporać się z presją, którą inni wkładają na nasze barki. Tym razem byliśmy dobrze zorganizowani. Parma próbowała nas zranić w pierwszej połowie, ale nie są przyzwyczajeni do posiadania inicjatywy. Kiedy dasz się wciągnąć i stracisz piłkę, nagle stajesz w obliczu zabójczego kontrataku.

- Radja pokazał kilka zagrań w stylu defensywnego pomocnika, więc Parma mogła jedynie próbować strzałów, z którymi dobrze radzili sobie Skriniar i De Vrij. Ivan Perisić potrafi operować obiema nogami, ale musi więcej pracy poświęcać prawej kończynie. 

- Icardi i Lautaro razem? Obaj są środkowymi napastnikami, więc musimy znaleźć właściwy moment. Mają bardzo zbliżone charakterystyki. Poza tym, potrzebujemy większego wsparcia ze strony skrzydłowych. Perisić zaliczył dziś świetny występ. 

Spalletti postanowił poruszyć również kwestię słabszej dyspozycji Mauro Icardiego, który nie potrafi przełamać niemocy strzeleckiej. Opiekun Interu podkreślił, że kontrowersje wokół nowej umowy kapitana wyraźnie odbijają się na jego postawie na boisku:

- Nie stworzyłem żadnych problemów Icardiemu. Należy wyjaśnić pewne kwestie, ponieważ zostały jedynie rozgrzebane, a to rodzi różne interpretacje. Ludzie powiedzieli o kilka rzeczy za dużo, więc teraz jest czas, aby usiąść do rozmów, które były odwlekane od miesięcy. Mauro ewidentnie dostrzega, że jego występy są związane z ostatnimi wydarzeniami. Musi uwolnić się od tych wszystkich spekulacji. Dyrektorzy zgodzili się na rozpoczęcie negocjacji kontraktowych, więc teraz muszą iść i to zakończyć.

Źródło: DAZN

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 10 lutego 2019 | 11:17   

Coś mi się wydaje że może być mały konflikt na linii Marotta - Spal, jednak mądrze gada. Trzeba zakończyć sprawę jak najszybciej

szpula

szpula 10 lutego 2019 | 11:55   

"Swietny występ Perisica"-jesli dla trenera skrzydłowy który nie zaliczył ani gola ani asysty zalicza "świetny" występ (a drużyna wymęczyła 1-0 z beniaminkiem) to co będzie jak Ivan zaliczy asyste!! albo aż strach pomyśleć jeśli strzeli gola....?? to już będzie KOSMICZNY występ i chyba film o tym nakręcą,albo pomnik wybudują? tak czy siak bedzie sie działao :)
No bez jaj z tymi pochwałami!! INTER to nie drużyna która ma sie meczyć z przeciątniakami, INTER to drużyna stworzona do troche innych celów i na takim poziomie ma grać. Troche to przypomina sytuacje gdy żona wyśle męża po chleb, ten wróci i przyniesie ocet, ale ona i tak go pochwali bo przynajmniej wrócił a nie poszedł i nie przepił kasy...

wróbel1908

wróbel1908 10 lutego 2019 | 12:10   

Świetny występ Perisica??? Ja inny mecz chyba oglądałem.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 10 lutego 2019 | 13:04   

Jest w tym pewna prawidłowość, zarówno taki Berti, jak i Spaletti słodzą ostatnio Perisiciowi w wywiadach. Sądzę, że wydumali, że pochwały to najlepsza droga, żeby zachęcić go do powrotu do formy. Deliberowałbym, ale rozumiem konsekwencję.

maestro84

maestro84 10 lutego 2019 | 15:55   

Zgadzam się co do kwestii Icardiego, że sprawę kontraktu należałoby zamknąc jak najszybciej bo jak widać szkodzi, natomiast ciężko się zgodzić z tym, że "Perisic zaliczył świetny występ" - to brzmi niemal jak ironia, ale na pewno nie o nią chodziło Spalowi :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich