Skromne zwycięstwo nad Rapidem

14 lutego 2019 | 17:58 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Na Allianz Stadium w Wiedniu Inter odniósł skromne zwycięstwo i pozostaje faworytem do awansu. Bramkę na 1-0 z rzutu karnego, która dała Nerazzurrim wygraną zdobył Lautaro Martinez.

Po meczu można powiedzieć, że się odbył, jednak to by było chyba wszystko co można o nim powiedzieć. Inter nie pokazał nic specjalnego, zwłaszcza że grał przeciwko bardzo przeciętnemu rywalowi. Co ważne Nerazzurri wygrali i to chyba najważniejsza kwestia. Cel został zrealizowany, jednak długo o tym spotkaniu z pewnością nie będziemy pamiętać, no chyba że dotyczy to osoby z naszej redakcji, która wybrała się na to spotkanie.

8' Asamoah zagrywa do Nainggolana w pole karne, jednak Belg nie może oddać strzału
9' Politano zagrywa cross, jednak Rapid zapobiega zagrożeniu
12' Borja Valero stara się grać górą do Politano, jednak Włoch nie jest w stanie przejąć piłki.
14' Dobra szansa dla Lautaro, ale nic z tego
15' Perisić uderza z wolnego ponad poprzeczką
20' Moment przewagi gospodarzy
33' Gra przerwana po starciu Devrija z Sonnleitnerem
37' Perisić szuka Lautaro w pou karnym, ale nic z tego nie wychodzi
38' Martinez faulowany w polu karnym, wcześniej z piłką w pole karne wszedł Perisić, ale przewrócił się o własne nogi
39' Gol! Nerazzurri prowadzą po strzale z rzutu karnego Lautaro Martineza
44' Kolejna szansa na gola, jednak Nainggolan zamiast strzelać szukał kolegów
45' El Toro mógł podwyższyć na 2-0, jednak strzał obronił bramkarz

61' Rapid chce podkręcić tempo ale kolejny cross ląduje w rękach Samira
64' Perisić mija dwóch graczy i podaje do Radji, jednak ten strzela niecelnie
79' Candreva szuka Perisicia na długim słupku, ale Strebinger przejmuje piłkę
85' Borja Valero strzela z woleja, jednak zbyt słaby to strzał by zagrozić bramkarzowi

RAPID WIEDEŃ 0-1 INTER
Bramki: 39' k. Lautaro (I)

RAPID: 1 Strebinger; 19 Potzmann, 6 Sonnleitner, 20 Hofmann, 5 Bolingoli; 14 Grahovac (64' 28 Knasmullner), 39 Ljubicic; 23 Thurnwald (53' 7 Schobesberger), 8 Schwab, 97 Ivan; 9 Berisha (82' 10 Murg)

Pozostali na ławce: 21 Knoflach, 3 Muldur, 15 Martic, 24 Auer
Trener: Dietmar Kuhbauer

INTER: 1 Handanovic; 21 Cedric, 6 De Vrij, 23 Miranda, 18 Asamoah; 20 Borja Valero, 8 Vecino; 16 Politano (78' 87 Candreva), 14 Nainggolan (83' 33 D'Ambrosio), 44 Perisic; 10 Lautaro

Pozostali na ławce: 27 Padelli, 13 Ranocchia, 60 Schirò, 64 Nolan, 65 Roric

Kartki: Sonnleitner (R), Hofmann (R), Berisha (R), Lautaro (I), Cedric (I), Potzmann (R), D'Ambrosio (I), Candreva (I)