Mourinho: Inter nie jest jeszcze łowcą trofeów

26 lutego 2019 | 14:47 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Według Insidefutbol, jeśli Spaletti nie spełni celów na ten sezon, to właśnie Jose Mourinho jest pewnym kandydatem na trenera Nerazzurrich i wyprzedził w tym względzie Antonio Conte. 

Portugalczyk wydaje się chętny na powrót do Mediolanu, a przynajmniej takie można było odnieść wrażenie podczas jego rozmowy z ESPN.

- Klub nie jest jeszcze gotowy, by być łowcą trofeów, ale mają ambicje, by nim być - odparł zapytany o Inter - Chciałbym pracować z ludźmi, których kocham. Ludźmi, z którymi chciałbym pracować, z którymi byłbym szczęśliwy pracując, którzy podzielają te same idee, co ja. Nie chciałbym być ponownie w konflikcie pomiędzy tym co ja myślę, a co myślą inni. Miałem to wszystko pracując w Interze. To jest tego rodzaju klub. To normalne, to bardza ważna część sukcesu.

- Nie chcę wewnętrznych konfliktów. Potrzeba wewnętrznej empatii. Inaczej twoje problemy są w niedzielę na boisku, kiedy grasz przeciwko komuś, kto chce ci ukraść trzy punkty. Wtedy mamy konflikt.

- Chcę dołączyć do klubu, który rozumie potrzeby własnej struktury. Nie chciałbym pracować w konstrukcji bez porozumienia w myśleniu. Ludzie mówią czasami, że ten trener nie lubi pracować z tamtym dyrektorem, ten trener nie lubi pracować z szefem skautów, ten trener nie lubi pracy z właścicielem. Podczas mojej kariery miałem okazję pracować w każdych możliwych okolicznościach. Sukcesy przynosi nie sama struktura, ale porozumienie w jej obrębie. Ludzie, którzy pracują razem, dzielą ten sam typ idei. To są fundamentalne sprawy.

Źródło: insidefutbol, espn.co.uk

Polecane newsy

Komentarze: 11

inter00

inter00 26 lutego 2019 | 14:49   

Nie mamy trenera na trofea. Mou nim jest ale czy opłaca się odgrzewać kotlet ?

Van Dall

Van Dall 26 lutego 2019 | 17:38   

Jose przybądź i ogarnij ten burdel, bo jeszcze kilka miesięcy z łysym i z Interu nie będzie czego zbierać.

Darkos

Darkos 26 lutego 2019 | 17:47   

To nie ten sam Inter i nie ten sam Mou. Nie niszczmy legendy! Nie!

adi03

adi03 26 lutego 2019 | 18:10   

w Interze potrzeba trenera takiego jak Conte czy też Mourinho, marzeniem byłby Klopp ale nie ma szans wyciągnąć go z Liverpollu.. nierealne żeby przyszedł Simeone bo za długo to trwa.. w tym sezonie musi być top 4, LM i jeśli mamy zmienić trenera to od razu po sezonie żeby miał czas po swojemu przygotować zespół..

shakurspeare

shakurspeare 26 lutego 2019 | 18:35   

@adi03 wyciągnąć z czego? XD
To jakiż wole mazzarriego. Wszystko tylko nie Mourinho

davi23

davi23 26 lutego 2019 | 19:33   

Myślę, że Mou dał właśnie znak, że u nas zawita od przyszłego sezonu. Warunek awans do LM, a dodatkowo schodzi z nas FFP, stąd taka decyzja.

Dziarski

Dziarski 26 lutego 2019 | 21:30   

albo on bełkocze albo po tłumaczeniu ciężko ogarnąć o co mu chodziło. jak dla mnie równie dobrze może to znaczyć, że jest coś na rzeczy jak i to że Mou nie chce brać klubu w którym jest syf (Inter teraz), bo wie, że lepiej jak w 2010 już mu nie wyjdzie

adi03

adi03 26 lutego 2019 | 22:19   

@shakurspeare WYCIĄGNĄĆ KLOPPA Z LIVERPOOL tak jak napisałem powyżej.. A co do Mou u nas by odpalił, nie oceniam go po występach w Realu bo tam już wielu odpadło, tak samo jak po Fergusonie w ManU

Maciej Pawul

Maciej Pawul 26 lutego 2019 | 22:39   

@Dziarski zrobiłem co mogłem tłumacząc, przeskakiwał z wątku na wątek, używał wieloznacznych sformułowań, miejscami niespójnie to może brzmieć, ale starałem się wiernie oddać każde zdanie.

hawk247

hawk247 26 lutego 2019 | 23:03   

Uwielbiam Mourinho ale w tym klubie będą trzymać Spala aż do relegacji do Serie B

Dziarski

Dziarski 28 lutego 2019 | 18:03   

@Maciej Pawul, jasne, ja jestem wdzięczny, że w ogóle mogę w ojczystym języku coś przeczytać. Chodzi mi o to, że czasem nie da się uniknąć zgubienia sensu tłumacząc te niejednokrotnie farmazony piłkarzy czy trenerów albo tego sensu od początku nie ma, stąd nie wiadomo czy Mou ma się ku Interowi


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich