Plotki o możliwym powrocie Benassiego

28 lutego 2019 | 01:08 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Marco Benassi to wychowanek szkół Interu i Modeny. Zawodnik z Primavery trafił najpierw do Livorno, potem do Torino, by w końcu stać się istotnym elementem w kadrze Fiorentiny.

Już kilka miesięcy temu donosiliśmy o możliwym powrocie Benassiego do Mediolanu. Za przejściem zawodnika do Torino stała dość niecodzienna historia, której szczegóły możecie przypomnieć sobie tutaj. Od 2014 roku, kiedy stał się własnością Il Toro, wartość piłkarza systematycznie rosła. W efekcie w roku 2017 trafił do Fiorentiny, w której barwach rozegrał w tym sezonie 24 spotkania i strzelił dziewięć bramek.

Plotki łączące Benassiego z Interem pojawiały się wielokrotnie, Nerazzurrim teoretycznie przydałby się środkowy pomocnik. O ile sama transakcja nie byłaby szczególnie droga, o tyle nie ma dla niej zielonego światła w Mediolanie. Według dziennikarzy, mimo że sam pomysł jego powrotu istnieje, to zarząd zwyczajnie nie jest przekonany do zwrotu inwestycji. W obecnej sytuacji mają również kilka innych problemów do zażegnania, na kluczowych dla zespołu pozycjach. Benassi nie jest aktualnie priorytetem, a jedynie opcją. Sytuacja wyjaśni się bliżej wakacji, kiedy plany dotyczące składu na przyszły rok zaczną się krystalizować.

Źródło: calciomercato.com

Polecane newsy

Komentarze: 3

Snake

Snake 28 lutego 2019 | 01:30   

Przeciętny, z przeblyskami. Mam nadzieję że to plotki bo szkoda kasy.

el_loco

el_loco 28 lutego 2019 | 14:11   

Ale wychowanek przyda się, więc można próbować wymienić z delikatną dopłatą za Galiardiniego. Byłaby to wymiana na plus dla Interu. Po pierwsze wychowanek pi drugie Benassi prezentuje nieznacznie ale jednak wyższy poziom.

Hagaen

Hagaen 28 lutego 2019 | 19:15   

@el_loco ciekawy pomysł. Chociaż Gaga, jak był Kondogbia w Interze pokazał, że może grać dobrze. Gdyby mu na więcej pozwalano, gdyby nie ta zachowawcza gra to bylibyśmy z niego bardzo zadowoleni.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich