Bezbramkowy remis we Frankfurcie

7 marca 2019 | 18:04 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Zakończył się pierwszy mecz pary Eintracht Frankfurt - Inter Mediolan. Mimo wielu okazji obu zespołów, na niemieckiej ziemi nie padły bramki.

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA:

5' Inter, po faulu Kosticia (otrzymał żółtą kartkę), miał pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale Nerazzurri kiepsko wykonali rzut wolny.
6' Lautaro sfaulował Hasebe.
9' D'Ambrosio sfaulował Kosticia. Piłkarze Eintrachtu również nie wykorzystali rzutu wolnego.
10' Rzut rożny dla Eintrachtu, ale czujnie w obronie zagrali podopieczni Lucano Spallettiego.
12' Hinteregger nieprzepisowo zatrzymał Asamoah, po czym dobre dośrodkowanie zaserwował Politano, ale jego koledzy minęli się z piłką.
13' Fernandes położył na murawie Valero. Inter ponownie był bezskuteczny w wykonaniu stałego fragmentu gry.
15' Jović, w nieco desperacji sposób, z dystansu posłał piłkę w kierunku bramki, ale minęła ona prawy słupek.
16' Gacinović strzelił prosto w Handanovicia.
19' Wrzutki Politano nie wykorzystał kryty Perisić.
21' KARNY DLA INTERU. Zdaniem sędziego, Fernandes sfaulował w polu karnym Martineza. Brozović podszedł do strzału, ale jego intencje doskonale wyczuł Trapp.
24' Faul Asamoah, w efekcie czego, będzie zawieszony na kolejny mecz. Rzut wolny wykonał Kostić, który posłał piłkę nad bramką Handanovicia.
30' Zmarnowana okazja Eintrachtu.
33' Faul Martineza na Hasebe. Argentyńczyk nie zagra w rewanżu.
38' Perisić próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale ten pewnie złapał piłkę.
40' Dośrodkowania Politano nie wykorzystał Vecino.
43' Doskonałą sytuację wypracowała sobie ekipa z Frankfurtu, ale równie dobrze w polu karnym zachował się Asamoah, który powstrzymał przeciwników wybiciem piłki. Był przy tym także faulowany.

II POŁOWA:

49' Rzut rożny dla Eintrachtu. Hinteregger posłał piłkę prosto w ręce bramkarza Interu.
50' Gospodarze byli w natrciu, ponownie wywalczyli rzut rożny, po czym trafili do bramki Nerazzurrich. Sędzia wskazał jednak, że był spalony. Gol nie został uznany.
53' Zamieszanie w polu karnym Interu. Piłkarze Eintrachtu domagali się rzutu karnego, ale sędzia pozostał przy swojej decyzji.
55' Dobry fragment gry gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę. Kolejną sytuację bramkową miał Jović, ale pewnie interweniował Handanović.
59' Utykającego Perisicia zmienił Candreva. Chorwat prawdopodobnie nabawił się drobnego urazu.
59' Candreva tuż po wejściu na boisko "zarobił" żółtą kartkę za opanowanie piłki ręką.
61' Kolejny stały fragmenty gry dla Eintrachtu. Da Costa posłał piłkę w ręce kapitana Nerazzurrich.
70' Gospodarze coraz śmielej rozgrywali piłkę. Czujnie w defensywie pracowali jednak piłkarze z Mediolanu.
72' Hinteregger strzelał z dystansu. Ponownie Handanović nie dał się zaskoczyć.
77' Rode zszedł z boiska. W jedgo miejsce pojawił się Willems.
81' Valero zmienił Cedric. W ekipie gości za Hallera wszedł Paciencia.
82' Faul Fernandesa, rzut wolny dla Interu - Skriniar uderzył piłkę nad bramkę rywali.
88' Niemiecka drużyna przejęła kontrolę. Jović postraszył Handanovicia, ale bramkarz pewnie interweniował.
89' Kolejna okazja Eintrachtu. Tym razem strzelał Gacinović, ale nieskutecznie.
93' Koniec spotkania.

Eintracht - Inter 0:0

Eintrach: 31 Trapp; 20 Hasebe, 13 Hinteregger, 2 N'Dicka; 24 Da Costa, 17 Rode (77' 15 Willems), 5 Fernandes, 10 Kostic; 11 Gacinovic; 9 Haller (80' 39 Paciencia), 8 Jovic
Ławka rezerwowych: 1 Ronnow, 3 Falette, 21 Stendera, 23 Russ, 6 De Guzman
Trener: Adi Hütter

Inter: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino, 77 Brozovic; 16 Politano, 20 Borja Valero (80' 21 Cedric), 44 Perisic (58' 87 Candreva); 10 Lautaro
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 13 Ranocchia, 23 Miranda, 60 Schirò, 68 Merola
Trener: Luciano Spalletti

Sędzia główny: William Collum