Rozbiórka San Siro coraz bliżej

12 marca 2019 | 10:22 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Sprawy zaczynają nabierać rozpędu. Miasto wyraziło zgodę na wyburzenie legendarnego stadionu, a włodarze z obu mediolańskich klubów szukają wsparcia finansowego na nowy obiekt.

Calciomercato jako pierwsze poinformowało, że Inter i AC Milan będą chciały wspólnie zbudować zupełnie nowy stadion. Najnowsze raporty donoszą, że władze miasta zgodziły się na wyburzenie starego obiektu. Na rozbiórkę historycznego Stadio Giuseppe Meazza.

Ivan Gazidis, reprezentujący interesy AC Milan i Alessando Antonello z Interu mają za zadanie znaleźć brakujące fundusze na realizację inwestycji. Obydwaj odwiedzili wspólnie Stany Zjednoczone. Celem podróży były rozmowy z amerykańskim bankiem Goldman Sachs, który ma pomóc obu klubom w udźwignięciu ciężaru finansowego budowy.

Plany nowego obiektu zostały podobno przedstawione na spotkaniu z włodarzami Mediolanu i pomogły przekonać burmistrza do decyzji o rozbiórce San Siro. Nowa konstrukcja wstępnie ma powstać w sąsiedztwie obecnego stadionu, w miejscu gdzie obecnie znajdują się miejsca parkingowe.

Źródło: sempremilan.com

Polecane newsy

Komentarze: 11

Wisnia_pl

Wisnia_pl 12 marca 2019 | 11:06   

Powinniśmy mieć własny stadion. Inwestycja zwraca się szybko, a później już tylko zarabia. Dzieląc się z kimś po połowie również dzielimy zyski, więc nie widzę żadnych korzyści prócz mniejszego wkładu na start budowy.

inter00

inter00 12 marca 2019 | 11:42   

Only sad reactions

Dziarski

Dziarski 12 marca 2019 | 11:54   

niemożliwe, żeby w takim kraju jak Włochy można ot tak rozebrać perełkę architektury jaką jest stadion GM. Jeżeli ktoś z Interu przyłoży rękę do likwidacji GM to ja niestety chyba nie będę mógł się dłużej identyfikować z tym klubem, bo to będzie znaczyło, że nie liczy się już historia, tradycja, tożsamość, tylko kasa dla azjatów. Nie dajcie się zwieźć wykresom, kasa jest ważna ale nie najważniejsza, w tym momencie mimo wzrostu wartości marketingowej Inter jest na równi pochyłej i zmierza na dno..

Lambert

Lambert 12 marca 2019 | 12:38   

Chyba ich pojebało za przeproszeniem.

22Milito22

22Milito22 12 marca 2019 | 12:50   

Eksperci każdej dziedziny wśród komentujących. (edycja 2019.03.12 12:53 / 22Milito22)

Van Dall

Van Dall 12 marca 2019 | 13:32   

Wyburzyć legendarny stadion i wybudować nowy, żeby dalej dzielić go z merdami - czy dało się wymyślić głupsze rozwiązanie?

HeyaMakumba

HeyaMakumba 12 marca 2019 | 16:31   

A ten stadion będzie nasz (obu klubów) czy będzie należał do miasta ?

Maciej Pawul

Maciej Pawul 12 marca 2019 | 16:57   

W teorii ten teren należy do miasta, więc jeśli go nie wykupią, to dzierżawę trzeba będzie płacić. Póki co, to chyba nikt nie jest w stanie określić teraz szczegółów umowy, trzeba czekać. Ja już dałem się poznać jako zwolennik pozostania na GM nie raz i zdania nie zmieniam. Za mało zyskamy budując wspólnie z Milanem nowy obiekt znów na gruntach miasta. Plusy to nowoczesne zaplecze i zapewne atrakcyjniejsza dla turystyki trasa do zwiedzania. Kokosów z tego nie będzie, chyba że Chińczycy mają jakiś genialny plan, o którym nie wiemy, może chodzi im o to wspominane czasem centrum z hotelami i restauracjami? Muszą mieć plan na zysk, innego wyjaśnienia nie odnajduję.

shakurspeare

shakurspeare 12 marca 2019 | 19:17   

Stadion z mianem ok ale bez miasta. Mogliby uratować chociaż jeden z filarów podtrzymujacych dach i przenieść go na nowy stadion.

Lethal Doze

Lethal Doze 12 marca 2019 | 21:10   

Nie robi mi różnicy, San Siro to skansen.

superofca

superofca 12 marca 2019 | 21:56   

Rozumowanie włodarzy rodem z ZSRR. Coraz gorzej to wygląda.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich