Spalletti: Musimy podejmować właściwe decyzje

13 marca 2019 | 15:30 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Za nami przedmeczowa konferencja Luciano Spallettiego. Trener Nerazzurrich mówił o dostępnych piłkarzach, o możliwościach i motywacji na mecz z Eintrachtem.

- Nieobecności? Trener zawsze szuka rozwiązań i nie narzeka. Jeśli narzekasz, nie kwalifikujesz się. Keita jest w pełni gotowy, Brozović został powołany.

- Mam nadzieję, że pierwszą rzeczą, na której skupili się moi gracze jest to, że jest to bardzo ważny moment naszego sezonu. Musimy skupiać się na kolejnych meczach, które są przed nami, a nie o mistrzostwach. Przystępujemy do tego wyzwania z dobrymi papierami. Ci, którzy wchodzą na boisko, muszą wiedzieć, jak się zmotywować, aby cel był osiągnięty.

- Fakt, że masz problem z ofensywą, jest kłopotem. W ataku nie widzę nietypowych graczy. Politano wie, jak grać w centrum, ponieważ robił to w poprzednim roku, w Sassuolo. Keita jest napastnikiem, który nawet jeśli jest wycofany, wchodzi na boisku i pełni rolę drugiego napastnika. Są w stanie wszystko zaoferować, co najlepsze.

- W tym meczu będziemy musieli podejmować właściwe decyzje, wnosząc w to nasze doświadczenie. W pierwszym spotkaniu wykorzystaliśmy wiedzę zdobytą w poprzednich meczach w Europie. Piłkarze wiedzą, jak to przejść.

- Perisić był zmęczony, ale mam nadzieję, że już jest wszystko w porządku. Jego wkład jest fundamentalny dla zespołu. Ma dużo jakości, ponieważ jest techniczny i sprawia problem obrońcom.

- Różnica między poszczególnymi osobami sprawia, że motywacja do bycia na szczycie trwa długo. Myślę, że definiujemy odporność, czyli utrzymanie koncentracji przez długi czas, powtarzalność i pokazanie najlepszych możliwości. Musimy być powtarzalni, aby sprostać temu, co musimy zrobić.

- Brozović? Jutro będzie na ławce. Borja Valero zagra.

- W przypadku młodych zawodników - zawsze tak się zaczyna. Na początku jest talent do bycia częścią zespołu młodzieżowego, zespołu takiego, jak Inter. Czekają na właściwy moment, by móc budować swoją karierę. mam nadzieję, że będzie dla kogoś okazja, by pokazać swoje możliwości. Powołaliśmy tych, którzy czasami z nami trenują i których znamy. Posłuchaliśmy też wskazówek Madonny [trenera Primavery, przyp. red.], który zna ich znacznie lepiej, niż my.

Źródło: fcinternews.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

krychu339

krychu339 13 marca 2019 | 19:17   

Kurcze, myślałem, że w tym klubie coś wreszcie drgnęło w stronę lepszego, ale ten sezon to kiepski żart.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich