Spalletti: Musimy wszystko uporządkować

16 marca 2019 | 16:30 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Jutro wielkie święto w Mediolanie, wielkie derby della Madonnina. Tymczasem odbyła się już przedmeczowa konferencja prasowa. Poniżej zapis tego, o czym mówił Luciano Spalletti.

- Przepraszamy za to, co wydarzyło się w czwartek. Musimy dokonać poprawnych ocen. Byłem rozczarowany tym, jak weszliśmy w mecz, mimo że wiedzieliśmy, że były szanse na awans. Teraz musimy ponownie ustalić role i zadania. Musimy uporządkować nasze zachowania i decyzje. Jest gorycz...

- Milan jest silną drużyną, dobrze grają w piłkę. Dla nas celem jest wejście do pierwszej czwórki w klasyfikacji, a jeśli to możliwe, zdobycie trzeciego lub drugiego miejsca. Kluczowe jest jednak czwarte miejsce.

- Wiele meczów zostało rozegranych po pierwszych derbach. Nie możemy analizować tylko pierwszego etapu. Zespół ten udowodnił swoją wartość i tożsamość. W pierwszej rundzie była równowaga. Derby to trudny mecz, anuluje wszelkie prognozy i wszelkie oceny.

- Wynik może spowodować konsekwencje psychiczne, ale zawsze musisz mieć pewność, jakie są twoje szanse.

- Zgadzam się, że to, co teraz robimy, nie jest lepsze niż to, co widzieliśmy wcześniej. Natomiast indywidualne cechy i możliwości zastosowane we właściwych warunkach, pomagają. Perisić dobrze zagrał w ostatnim meczu. Mieliśmy różne sytuacje. Prawdą jest, że zagraliśmy źle. Zdarzały się sytuacje, które sprawiały, że był to szczególnie trudny moment, ale idziemy dalej.

- W pierwszym meczu mieliśmy dwóch silnych napastników centralnych. Jutro będzie podobnie. Piątek jest silnym zawodnikiem. To piłkarz, który potrafi zrobić różnice, podobnie jak Lautaro. Jutro zobaczymy, kto będzie lepszy.

- Nainggolana nie będzie na ławce.

- Skriniar zagrał bardzo dobrze w środku pola, w meczu z Eintrachtem. Miranda? Jutro ocenimy, ponieważ gra z maską jest skomplikowana. Zrobił operację dwa dni temu, nie spał przez trzy noce, ma bóle i jego powrót do zdrowia jest trudny. Oceny mogą się jednak zmienić z dnia na dzień.

- Brozović prawidłowo przeprowadził trening. Pozostają pewne wątpliwości, ale uważamy, że możemy go odzyskać w tym meczu. Keita? Miał powikłania mięśniowe, ale wykonał wczoraj sesję zmęczeniową i nie odczuwał żadnego dyskomfortu. Jasne jest, że jest dostępny.

- Pewność, jaką mamy, jest związana z barwami, które nosimy, z nazwą, którą mamy, z punktami, które posiadamy. Mamy również możliwości, ponieważ jesteśmy zaledwie jeden punkt dalej. Nie widzę znaczącej różnicy między zespołami.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 7

Adriano19f

Adriano19f 16 marca 2019 | 17:10   

Ten mecz mi pachnie remisem i to takim 0:0

Darkos

Darkos 16 marca 2019 | 17:36   

Mi pachnie golem Piątka, wpierdolem i zwolnieniem Spala

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 16 marca 2019 | 18:00   

Nie wąchajcie :P

superofca

superofca 16 marca 2019 | 18:28   

Każdy wynik inny niż wygrana Milanu będzie dla nas sukcesem.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 16 marca 2019 | 18:46   

Remis to maksimum.

inter00

inter00 16 marca 2019 | 20:07   

Byle na remis

nwk

nwk 16 marca 2019 | 20:42   

Derby-najważniejszy mecz sezonu, a ci o remisie. Beka.
1-0 dla Interu musi być. Najlepiej jakby de Vrij odkupił winy i przypierdolił z dyńki.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich