Inter wygrał bitwę o Mediolan!

17 marca 2019 | 19:42 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Emocjonujący mecz i widowisko godne La Scali futbolu. Inter pokonał Milan w derbach Mediolanu i przeskoczył lokalnego rywala w ligowej tabeli. Nerazzurri zwyciężyli 3 - 2, a na listę strzelców wpisywali się kolejno Matias Vecino, Stefan de Vrrij, Tiemoue Bakayoko, Lautaro Martinez i Mateo Musacchio.

3' Cóż za początek Interu! Perisić dograł piłkę do Lautaro, ten głową zgrał do niepilnowanego Vecino, a Urugwajczyk dopełnił tylko formalności.

8' Bomba w wykonaniu Lucasa Paquety, ale Samir Handanović skutecznie odbił piłkę.

9' Powietrzne starcie Gagliardiniego i Bakayoko. Potrzebna była pomoc medyczna.

14' Żółta kartka dla Brozovicia.

17' Ofensywne wejście D'Ambrosio, zamieszanie pod bramką Donnarummy, lecz Calabria wyjaśnił sytuację.

20' Danilo D'Ambrosio dał się łatwo przeskoczyć, ale strzał głową Paquety był minimalnie niecelny.

22' Matteo Politano spróbował szczęścia z dystansu, jednak Donnarumma spokojnie złapał piłkę.

24' Odpowiedź Milanu. Niesygnalizowany strzał Calhanoglu zza pola karnego, lecz Handanović był na posterunku.

30' Perisić wyłożył idealną piłkę do Vecino, a ten zmarnował doskonałą okazję. Fatalne pudło. To powinno być 2 - 0.

32' Żółta kartka dla Ridrigueza.

41' Centra z rzutu rożnego i niecelny strzał głową w wykonaniu Skriniara. Słowak mógł to lepiej wykończyć.

44' Kolejna ofensywna akcja Matiasa Vecino. Urugwajczyk zdecydował się na strzał, ale uderzył bardzo niedokładnie.

45+1' Hakan Calhanoglu spróbował szczęścia z rzutu wolnego. Milan Skriniar wyręczył swojego bramkarza i wybił piłkę na korner.

46' Zmiana w ekipie Milanu. Castillejo zastąpił Paquetę.

48' Zaskakujące uderzenie Roberto Gagliardiniego, ale Donnarumma interweniował skutecznie.

51' Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Inter. Politano dorzucił piłkę na głowę De Vrija, a Holender precyzyjnym uderzeniem podwyższył prowadzenie.

57' Milan złapał kontakt. Dośrodkowanie Calhanoglu z rzutu wolnego i skuteczny strzał głową w wykonaniu Bakayoko. Samir Handanović był bez szans.

58' Cutrone zmienił Rodrigueza.

66' Castillejo sfaulował rozpędzonego Politano w obrębie pola karnego i sędzia nie miał wątpliwości. Rzut Karny dla Interu!

66' Alessio Romagnoli obejrzał żółtą kartkę za protesty.

67' Gol!!! Lautaro Martinez pewnie pokonał bramkarza rywali.

69' Kessie opuścił boisko, a jego miejsce zajął Conti.

71' Zamieszanie w polu karnym Interu. Do bezpańskiej piłki dopadł Musacchio i zdobył gola na 2 - 3.

73' Borja Valero zmienił Brozovicia.

79' Matias Vecino obejrzał żółtą kartkę.

80' Żółta kartka dla Suso.

83' Zmęczony Politano opuścił murawę, a jego miejsce zajął Candreva.

86' Ekwilibrystyczna próba strzału w wykonaniu Krzysztofa Piątka.

88' Conti brutalnie zaatakował Lautaro i sędzia wyrzucił go z boiska. Arbiter zmienił swoją decyzję po analizie wideo i piłkarz Milanu obejrzał ostatecznie tylko żółtą kartkę.

90' Luciano Spalletti wyrzucony z ławki na protesty w kierunku sędziego.

90+2' Ranocchia zmienił Vecino.

90+3' Żółta kartka dla Gagliardiniego.

90+6' Danilo D'Ambrosio zablokował strzał Patricka Cutrone i uratował swój zespół przed stratą gola!

90+7' Koniec meczu!!!

***

Milan - Inter 2:3 (0:1)

57' Bakayoko, 71' Musacchio - 3' Vecino, 51' De Vrij, 67' Lautaro

MILAN: 99 G. Donnarumma; 2 Calabria, 22 Musacchio, 13 Romagnoli, 68 Rodriguez (58' 63 Cutrone); 79 Kessie (69' 12 Conti), 14 Bakayoko, 39 Paquetà (46' 7 Castillejo); 8 Suso, 9 Piatek, 10 Calhanoglu

Ławka rezerwowych: 25 Reina, 90 A. Donnarumma, 11 Borini, 16 Bertolacci, 17 Zapata, 20 Abate, 21 Biglia, 33 Caldara, 93 Laxalt
Trener: Gennaro Gattuso

INTER: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah; 5 Gagliardini, 77 Brozovic (73' 20 Borja Valero), 8 Vecino (92' 13 Ranocchia); 16 Politano (83' 87 Candreva), 10 Lautaro, 44 Perisic
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 11 Keita Balde, 21 Cedric, 29 Dalbert

Komentarze: 53

17 marca 2019 | 19:44

Jedziemy po...
remis

17 marca 2019 | 19:47

Marsz po zwycięstwo Inter ambicja wam dzisiaj każę walczyć na całego i do upadłego

17 marca 2019 | 19:48

Mega kreatywny środek pola u nas pozostaje chyba liczyć na stały fragment ewentualnie na Politano. Forza Inter

17 marca 2019 | 21:19

Po 45 min, spore zaskoczenie! Jest walka dawno tego nie widziałem bravo.... Oby tak dalej!

17 marca 2019 | 21:20

Jestem w pozytywnym szoku.

17 marca 2019 | 21:30

Fantastyczna pierwsza połowa w wykonaniu Interu. Niestety jeszcze bardziej nieprawdopodobne od ich gry jest to, że drugą też zagrają na takim poziomie... Inter długo mnie uczył bycia pesymistą w ich przypadku.

brujo666

brujo666

17 marca 2019 | 22:15

Weźcie mi valero z oczu. To jakaś kpina wpuszczać takiego zawodnika w takim meczu. Gość biega na wstecznym.

17 marca 2019 | 22:29

Jeeeeeeeeeest po miesiącu piachu taki wynik to jak miód....

didinho

didinho

Najgorszy Gagliardini ale politano to musimy wykupić bo lepszego bez ligi mistrzów nie kupimy :P

17 marca 2019 | 22:30

Zagrali jak na derby przystało.

17 marca 2019 | 22:31

Haha... Zagrali dla Alvaro Recoby :D

Vecino chyba coś w żyłe dał przed meczem.
Jestem oficjalnym fanem Lautaro od dzisiaj, chłop jak walczył i pewnie karniaka zajebał to niepojęte, pierwsze derby i gol. Who needs Icardi?
Martwią te bramki stracone po główkach.

17 marca 2019 | 22:32

Oglądałem w szpitalu, po cichutku, żeby nie budzić innych, ile radości, jak trudno tak w ciszy, do diaska, dlaczego nie ma zawsze tyle serca na boisku? Ale jest, jest to derby nasze.

Dominikkk

Dominikkk

Taki Inter chce się oglądać. Brawo dla chłopaków! Bardzo podoba mi się Lautaro , moim zdaniem lepszy od Icardiego (edycja 2019.03.17 22:34 / Dominikkk)

17 marca 2019 | 22:33

Co się w ogóle odpieprzyło dzisiaj. Jakiś kosmos, jaka walka, podjęcie ryzyka, ciśnięcie nawet przy 2:1 ciśnięcie o kolejną, ja zbieram szczęke z podłogi bo nawet w najmniejszym stopniu nie spodziewałem się, że tak dzisiaj zagramy!!! :D

17 marca 2019 | 22:35

Z tym anulowanym czerwo dla Contiego to patologia, ewidentna czerwona, drugą nogą wjechał Marginesowi mu w kostke jak nwm

aspirynaA

aspirynaA

17 marca 2019 | 22:37

Brawo Inter! Zaangazowanie, ciag do przodu. Szok. Wszyscy zagrali minimum przyzwoicie i bardzo wiele pozytywnych akcentow. Politano mega. Nawet DD odkupil swoj blad

17 marca 2019 | 22:42

Brawo chłopaki za zwycięstwo i czemu nie gracie tak cały sezon. Warzne że Mediolan dalej jest czarno niebieski

hawk247

hawk247

17 marca 2019 | 22:44

Forza Inter!!
Najlepszy mecz jakościowo tego sezonu według mnie. Absolutnie zasłużyliśmy na zwycięstwo!

17 marca 2019 | 22:46

Jestem bardzo zadowolony, szkoda że 3 dni temu to była w ogóle inna drużyna...

17 marca 2019 | 22:47

Mimo wszystko Forza Inter! I oby nie stracili już tego 3 miejsca do końca sezonu.

17 marca 2019 | 22:49

Maradona, jeżeli olali Lige Europy zeby utrzymać miejsce w Lidze Mistrzow to szczerze ja sie nie będę czepiał

dukacik

dukacik

17 marca 2019 | 22:50

BRAWO !!!! Bez pana pantofla obrażalskiego. Roma tez nam dopisala z wynikiem. Sory wszyscy, nie w temacie ale IKARDI WON, nie potrzebujemy cie by wygrywac wazne mecze. Ciekawe co zaraz zonka wymysli na antenie, ze pantofel siedzial dopingowal i ze zalowal ze nie moze zagrac, czy jakas inna fascynujaca opowiesz jak to mu ciezko bylo w zwiazku z derbami. I przyznam, nie wierzylem ze mozemy wygrac ten mecz, po tym co ostatnio pokazuja na boisku, ale ciesze sie

Hagaen

Hagaen

17 marca 2019 | 22:56

Vecino oficjalnie bardzo nie lubię, ale oficjalnie szanuję za ważne bramki. Właśnie takim jolerem powinien być. Gaga wcale nie najgorzej, Politano Lautaro, Vecino, De Vrij i Skriniar na prawdę sztos. Brozo i Perisić przeciętnie, ale nie najgorzej.

Nigdy w was chłopaki nie wątpiłem xDDDD

Skriniar, Lautaro i (wtf!?) Vecino mega na plus (edycja 2019.03.17 22:57 / darren)

17 marca 2019 | 22:57

Świetny mecz, najważniejsze że panowanie wMediolanie trwa nadal.

Siwanasaki87

Dambrosio ma szczęście że odkupił błąd. Następnym razem muszę kupić nerwosol i inaczej się nie da...Takto ładnie panowie i ładna gra ,dużo walki.Dobrze że odpuścili lige europy i tak z tym składem nie przeszliby chelsea czy arsenalu. Forza Inter!!!

17 marca 2019 | 22:58

Pan Politano, Pan Handanowicz, Pan Martinez i (aż dziwie sie że to mówie) Pan Vecino.

17 marca 2019 | 23:03

hehehhe tez jestem zszokowany postawą Vecino, którego nieraz chciałem wypieprzyć z klubu i w pełni się zgadzam z tym co pisze Hagaen

maciosincho

maciosincho

17 marca 2019 | 23:08

Maciej Pawul zdrówka kolego
Lambert 100% racji czerwona kartka i eskortować go do askabanu , zbluzgałem tego szmaciarza że tata to z 10 minut się śmiał . Noga na wysokości uda druga wjeżdża w Toro i żółtko czuję zawieszenie dla sędziego .

Co do meczu kocur tak jak w studiu najlepsze derby od 8 lat pewnie było wszystko Handa Amborsio dzięki za końcówkę .
Politano MOM (manofhematch)
Mówiłem przed meczem że wygramy dlatego że Milan (przepraszam AC Piatek) opiera się na wybijaniu na oślep przed siebie i szukaniu Piatka PioPio . Po za tym to żelazna defensywa która dziś nadaję się na złom

Piąteczka Interniści miasto nasze auu (edycja 2019.03.17 23:09 / maciosincho)

17 marca 2019 | 23:10

O Vecino prawda jest taka, że chłop ma jaja i strzela ważne bramki, może nie jest na 1 skład zespołu z topu ale warto mieć takiego gościa do rotacji.

banikowy

banikowy

17 marca 2019 | 23:15

Ściągnięcie Politano to kpina, 90minut Perisicia to jakiś żart. Brak Balde na boisku to kryminał. Valero przez cały swój występ potykal się o własne nogi. Candreva na minimalny + ale jednak Balde mógłby pokazać więcej. Brozo wyłączony trochę z obiegu ale próbował. Interwencja Ambrozego w końcówce to odkupienie win z całego meczu. Lautaro dziś kozak, nie dość że walczył jak na byka przystało to jeszcze pewny przy rzucie karnym. Handa, powrót na wyżyny umiejętności. Stoperzy całkowicie wyłączyli Piątka. Cały Inter zagrał mecz 9/10 przy czym Perisic i Borja to dramat. Chciałem takiego Interu który się nie boi, który wie o co walczy. To był ten Inter który chcemy oglądać. Jeśli poświęciliśmy LE dla tego meczu to świetnie. Teraz liczyć na potknięcia Romy (3 niełatwe mecz przed nimi) i na bezpośrednie zwycięstwo w kwietniu. Wbrew pozorom mamy teraz wszystko w swoich rękach. Liczyć że Juve zaraz zapewni sobie mistrzostwo i skupia się na lidze mistrzów. Takie spotkania budują, liczę na taki Inter przez następne 10 kolejek.
BRAWO INTERNATIONALE.
P. S.
Czerwona kartka to najmniejszy wymiar kary, czekam na zawieszenie do końca sezonu zawodnika i sędziego na kilka spotkań. Takie faule nadają się do działu "skurwielstwo /kryminal/debilizm/etc." (edycja 2019.03.17 23:19 / banikowy)

superdoktorgazeta

18 marca 2019 | 00:16

Brawo za ten mecz, bo był świetny. Chciałoby się wierzyć, że od teraz będziemy już tak grali.

18 marca 2019 | 01:17

Właśnie tego nie kumam, sędzia dobrze prowadzi spotkanie i dwa takie błędy, Bakayoko i Conti powinni wylecieć, inna sprawa, że Ambroży też powinien szybko żółtą dostać. Szczególnie akcja z Varem była po prostu nie do przyjęcia.

Wiktor

Wiktor

18 marca 2019 | 04:00

Zagrali chyba najlepsze zawody w sezonie i udzwigneli presję. Tak krytykowany przeze mnie środek zagrał znakomicie. 433 zdaje zdecydowanie lepiej egzamin niż 4231. Jak oni mi dziś zaimponowali heh. Nadal uważam że po sezonie Spal powinien odejść, ale ten mecz pokazuje jaki drzemie w nich potencjał.

18 marca 2019 | 04:04

@maciosinho dzięki! Co do faulu na Lautaro, łatwiej byłoby arbitrowi wybronić przyznane czerwo, niż tę zmianę kary. Życzę mu powodzenia. Presja go zjadła, wystraszył się zarzutów o wypaczanie wyniku.

18 marca 2019 | 05:22

Ręce same składają się do oklaskow za ten mecz walki i było widać serce naszych zawodników. Bravo! Dobrze ze Lautaro wyszedł cało z tego faulu bo mogło być źle... Ważne trzy punkty. Forza Inter

18 marca 2019 | 06:26

Po namyśle, komentatorzy wspominali, że przed Milanem trudne mecze. Dobrze, że u nas łatwe drużyny do końca, tylko Lazio, Genoa, Atalanta, Frosinone, Roma, Juventus, Udinese, Chievo, Napoli i Empoli

18 marca 2019 | 07:16

;D

WhiteRavensHunter

18 marca 2019 | 08:16

Nie potrzebujemy Pistoletów...zaangażowanie Drużyny zgasi każdą broń...mecz godny derbów

Larry

Larry

18 marca 2019 | 08:33

Wszyscy zadowoleni - pora umierać

damianekk1985

18 marca 2019 | 10:02

Jednak Spał poświęcił Ligę Europy i bardzo dobrze myślę że jeśli by dostał skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia do tego chociaż jednego bocznego obrońcę i środkowego ofensywnego pomocnika do tego Icar by grał a nie stroił fochy to o majstra by się bił pomimo tego że może wybitnym trenerem nie jest . Brawo za zaangażowanie oby tak do końca sezonu chodź terminarz ciężki to jednak mały margines nam się zrobił dzięki tej wygranej

18 marca 2019 | 15:14

Wg mnie nie ma się czym podniecać. Ten sezon nawet z ewentualnym awansem do ligi mistrzów jest sezonem straconym. Nic nie udało się osiągnąć i znów jest walka tylko o ligę mistrzów, która nie wiadomo czy będzie wygrana. Można się cieszyć tylko z pojedynczych wygranych meczów jak wczoraj. Taki jest Inter.

18 marca 2019 | 15:36

Internaldo słusznie ale chyba nie oczekiwałeś pucharów, mamy jeden sezon powrotu do LM, przyjdzie drugi, trzeci. Za trzy lata chce widzieć Inter bijący się jak równy z równym, z Juventusem, Barcą czy Bayernem.

18 marca 2019 | 15:51

Zawsze oczekuję od tego klubu dużych rzeczy ale spokojnie, jestem też realistą (nie kibicem realu, żeby nie było :-D). Taki finał pucharu Włoch chociażby mogliby nam dać albo jeśli nie poradzili sobie w Lidze Mistrzów to chociaż poważne potraktowanie Ligi Europejskiej. A tak to praktycznie jest tak samo jak było, dodatkowo doszły inne problemy.

krim55

krim55

18 marca 2019 | 18:06

Nie pamietam takiego meczu. Wczoraj podczas imprezy rodzinnej (imieniny ojca wujkowie ciotki i te sprawy)włączyłem mecz na tv tak dyskretnie z boczku. Muszę przyznać ze mecz był taki porywający ze po pewnej chwili zamias siedzieć przy stole wszyscy (ok20 osób z rodzinki) siedziało przed tv. Podsumowując nie pamietam żeby derby Włoch i mediolanu wzbudzały tyle emocji.. Aby tylu Polaków interesowało się liga włoska co strasznie mnie cieszy . Takie mecze są mega wizytówka seria a

18 marca 2019 | 18:13

Racja ale zobacz, że patrząc na naszą grę to LM była wynikiem ponad stan. Pierwsze trzy mecze super, chociaż lanie od Barcelony bolało ale następne trzy spotkania pokazały, że faza grupowa LM to max. Nie chodzi o to, że odpadliśmy bo zabrakło nam niewiele ale o to, że odpadliśmy na własne życzenie. W Londynie można było zdobyć choć pkt? Pewnie! W Mediolanie ograć PSV? Obowiązkowo! Teraz idźmy dalej. Lazio i karne w Coppa Italia, tu wyszły braki w pewności siebie zawodników, zawalili chociaż lepsze Lazio dało im szanse. LE? Najpierw Rapid, któremu w pierwszym meczu trzeba było wbić trójkę, a w rewanżu poeksperymentować, potem Eintracht, który nas pokonał tylko dlatego, że pierwszy mecz zagraliśmy jak jacyś siepacze, a nie czołówka włoskiej ligi. W drugim spotkaniu za to Eintracht rozwalił nas psychicznie. To pokazuje, że zespół ma braki nie tylko w warsztacie ale i w podejściu. Gdyby takie Cagliari robiło takie wyniki, fani szaleli by z radości ale Inter to klub, który jak żaden inny obciąża zawodników presją i to widać jak na dłoni. Wczoraj presja i nastawienie dały efekt, w czwartek dały tylko łzy.

18 marca 2019 | 18:46

Znakomity mecz i mnóstwo emocji. Dobrze że zwycięski. Trochę radości na nasze serca spadnie. Najlepsi w meczu Lautaro i Politano. Pierwszy pozwala marzyć o wspaniałym napastniku na lata a drugi był motorem napędowym. Za to w obronie profesor Skriniar pokazał studentowi Piątkowi że jeszcze musi się uczuć. Pięknie choć raz na czas coś wygrać. Cieszmy się! Amala!