Curva Nord ponownie zamknięta

19 marca 2019 | 21:12 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Lega Serie A powiadomiła o kolejnej karze, którą obciąży Inter. Powodem jest zachowanie kibiców podczas derbowego meczu z Milanem.

Decyzją sędziego sportowego, Nerazzurri zostaną obciążeni karą zamknięcia drugiego zielonego pierścienia (Curva Nord) na jedną kolejkę. Jest to efektem rasistowskich okrzyków skierowanych w Francka Kessie.

Jest to "wyrok" w zawieszeniu na rok. Jeśli w tym okresie będą miały miejsce podobne incydenty, trybuna zostanie zamknięta na kolejny dwa mecze (uwzględnienie poprzedniej kary i obecnej). W przypadku kolejnych przewinień, Curva Nord zostanie zamknięta na trzy mecze i tak dalej.

Fanatycy Interu wiele ryzykują, a klub może równie wiele na tym stracić.

Źródło: Lega Serie A

Polecane newsy

Komentarze: 4

Michał Salamucha

Michał Salamucha 19 marca 2019 | 22:03   

To jest śmieszne. Na meczu Cagliari-Viola zmarł kibic Cagliari, a kibice Fiołków krzyczeli "musisz umrzeć i co? Żadnej kary. Na derbach milaniści wyzywają Brozovicia i Perisicia od cyganów i nic, ultrasi Interu coś przeskrobią i od razu kara...

Rizzo

Rizzo 19 marca 2019 | 22:05   

Nikt nie kazał tym zwierzętom obrażać kogoś tylko dlatego, że ma inny kolor skóry. W dodatku kolejny raz. Żałuje tylko, że ten monitoring na Curva nord nic nie znaczy, bo każdy stoi tam, gdzie mu pasuje.

Michał Salamucha

Michał Salamucha 19 marca 2019 | 22:10   

Nie mówię, że wyzywanie Kessiego było ok, wręcz przeciwnie. Ale tylko my dostajemy kary za takie wybryki, mimo że takie same zwierzęta, tylko czerwono-czarne, na tym samym meczu wyzywały naszych piłkarzy i nikt sobie z tego nic nie robi.

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 19 marca 2019 | 22:19   

A nie mówiłam...? Trzeba było zgłosić protest po meczu z Napoli, gdzie dostaliśmy zbyt wysoką karę. No ale jak Interek pozwala się w pupę klepać, to go liga klepie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich