Hernan Crespo chwali Lautaro Martineza

24 marca 2019 | 19:15 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Przygoda Lautaro Martineza w poważnej piłce dopiero nabiera rozpędu, ale nie przeszkadza to mediom, które już teraz zestawiają go z największymi napastnikami w historii Albicelestes. Zachwyty dziennikarzy i ekspertów podziela Hernan Crespo.

Były napastnik Interu i reprezentacji Argentyny wystawił laurkę młodszemu koledze na łamach La Gazzetta dello Sport:

- Lautaro jest bardzo dobry. Nadal jest jeszcze trochę zielony, ale posiada ogromny talent. Dokonuje niezwykłych rzeczy, ale przede wszystkim potrafi znaleźć się we właściwym miejscu i czasie. Uczy się włoskiej defensywy, nie daje się zastraszyć, gra z odwagą i charakterem. Nie zapominajmy, że zaczął regularnie występować w podstawowym składzie z powodu kontrowersji wokół Icardiego, więc nie był to łatwy czas dla reszty zespołu.

- Lautaro nie jest środkowym napastnikiem w moim stylu, różni się też od Icardiego, ponieważ lubi pozostawać w ruchu i może pełnić rolę drugiego atakującego w systemie 4-4-2. W tej chwili udowadnia, że gra na pozycji wysuniętego napastnika nie stanowi dla niego problemu. Przystosował się bardzo dobrze i poświęca się dla zespołu.

- Moim zdaniem, Lautaro jest potencjalnym mistrzem i przyszłością Interu. Mój przyjaciel Juan Sebastian Veron ocenia go bardzo wysoko, a on rzadko się myli, jeśli chodzi o opinię na temat młodych talentów. 

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich