Scaroni: Tylko nowy stadion

30 marca 2019 | 11:11 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Inter jest dotychczas dość powściągliwy i dyplomatyczny ws. budowy nowego stadionu, lecz znacznie bardziej zdecydowaną postawę prezentują działacze Rossonerich. Prezydent Milanu Paolo Scaroni wyraził przekonanie, że opuszczenie San Siro jest jedynym ratunkiem dla obu klubów i szansą na dogonienie europejskiej czołówki.

- Nie wykluczam opuszczenia San Siro. Musimy brać przykład z największych klubów zagranicznych, wyposażając się w nowoczesną i wydajną strukturę. Dopiero wówczas będziemy mogli zwiększać przygody, kupować piłkarzy, awansować do Ligi Mistrzów, a być może ponownie triumfować w tych rozgrywkach. Inter i Milan są sojusznikami tego projektu. 

- Moglibyśmy opuścić San Siro i grać w Parmie, Weronie lub gdziekolwiek indziej, ale raczej nie chcielibyśmy widzieć klubów z dala od Mediolanu. Tutaj jest dylemat. Jeżeli ideologiczny spór o San Siro doprowadził do wniosku, że nie możemy dotknąć żadnej jego struktury, odchodzimy. 

- Żeby wygrywać potrzebujesz dobrych graczy, którzy są drodzy i dobrze opłacani. Żeby ich pozyskać, musisz osiągać zyski, ponieważ FFP nie pozwala już na drenaż portfela. Przychody Milanu zatrzymały się w 2003 roku, podczas gdy Manchester United i Real Madryt zbliżają się już do 1 mld. euro. Żeby do nich dołączyć, musimy iść wyznaczoną ścieżką i posiadać nowoczesny, wydajny stadion, który zawsze jest pełny i jest odwiedzany nawet, kiedy nie rozgrywa się meczów. 

- Ta koncepcja znacząco różni się od tej dzisiejszej, więc potrzebujemy nowoczesnej struktury dla całej rodziny. Dopiero wówczas uzyskamy większe przychody, kupimy lepszych graczy i ponownie wygramy Ligę Mistrzów. Jeżeli tego nie zrobimy, nigdy tam nie dotrzemy. Inter i Milan są sojusznikami tego projektu, więc ruszajmy do przodu i zbudujmy nowoczesny i wydajny stadion. Pracujemy od sześciu miesięcy, odwiedzając wszystkie obiekty na świecie. Spór ideologiczny do niczego nas nie zaprowadzi, więc musimy myśleć o tym, co robić.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 2

Darkos

Darkos 30 marca 2019 | 11:36   

To nie jest głupi plan. Historia historią, sentyment sentymentem, ale dzisiaj tylko pieniądze pozwalają na jakieś sukcesy. Trzeba zostawić miastu ten stadion a klub przenieść na nowy, który będzie generował odpowiednie zyski. Przy naszych kibicach o frekwencję można być spokojnym nawet na takim 60 tys stadionie.

Adriano19f

Adriano19f 30 marca 2019 | 14:15   

Mi to wyglada na próbę zachęcenia Interu który się wacha co zrobić


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich