Curva Nord komentuje pojednanie

3 kwietnia 2019 | 12:28 Redaktor: konto usunięte Kategoria:Ogólna

W dniu wczorajszym informowaliśmy o oświadczeniu, w którym kibice z kolektywu Curva Nord jednoznacznie opowiedzieli się przeciwko Mauro Icardiemu. Kilka godzin po komunikacie "CN69" Luciano Spalletti ogłosił powołanie do wyjściowej jedenastki MI. Wiadomość ta spotkała się z reakcją ultrasów Interu, którzy odwiedzili Appiano Gentile i - mówiąc delikatnie - wyrazili swoje niezadowolenie z dotychczasowej postawy Mauro.

Kolejny dzień przyniósł nam nowy komunikat kibiców z północnej trybuny. Tifosi poddają pod wątpliwość szere intencje obu stron barykady.

- Kto nie ma klapek na oczach, szybko zrozumie, że chodzi o podbicie wartości rynkowej tego piłkarza, a nie o faktycznie zbliżenie go do drużyny. Obecność gracza o sprawdzonych i niezaprzeczalnych atrybutach technicznych może nas przybliżyć do celu, jakim jest na koniec sezonu miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Jednakże efekt, jaki przewidujemy, będzie odwrotny niżeli prawdziwe zjednoczenie się środowiska - czytamy na stronie Curva Nord.

Autorzy oświadczenia odnieśli się także do negatywnych komentarzy i krytyki, z którą musieli się wczoraj zmierzyć, opowiadając się przeciwko snajperowi Nerazzurri: Nikt tak jak Curva Nord nie ma w sercu przyszłości Interu. Ci, którzy nas krytykują, niech pamiętają o tym, że nasza historia to 50 lat choreografii, starć, dopingu, poświęceń i masa przejechanych kilometrów za naszą drużyną. 

Źródło: curvanordmilano.net

Polecane newsy

Komentarze: 22

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski 3 kwietnia 2019 | 12:33   

Nawet jeśli klub chce pojednania z Icardim na chwilę, żeby podbić jego cenę to chyba dla Interu byłoby to lepsze niż by gracz, który zarabia miliony siedział dalej na trybunach i patrzył jak pomocnicy grający na szpicy nie ogarniają a Inter traci punkty.

Maciej Markowski

Maciej Markowski 3 kwietnia 2019 | 12:36   

Również skłaniam się ku stwierdzeniu, że duma dumą, ale finanse finansami. Jeśli ma to spowodować zwiększenie kwoty transferu o kilka, kilkanaście milionów euro to warto. Poza tym dochodzą jeszcze walory czysto sportowe. Zostaliśmy bez napastnika, więc Icardi co by o nim nie mówić jest nam potrzebny. Uważam, że trzeba trzeźwo spojrzeć na całą tą sytuację.

Ilfenomeno

Ilfenomeno 3 kwietnia 2019 | 12:37   

Nie kumam tych kibiców. Rozumiem, że jak będę jeździł za Prezydentem Polski przez kolejne 20 lat, kibicował mu, tworzył transparenty, to ma brać moje zdanie pod uwagę i to ja będę najważniejszy w jego obozie? Tuż to głupota straszna. Goście nie wiedzą, że czasem lepiej schować dumę do kieszeni by pójść krok do przodu.

shakurspeare

shakurspeare 3 kwietnia 2019 | 12:39   

Ich komentarze sa jak gadanie Walesy. Sami nie wiedza o co im chodzi.

rafal

rafal 3 kwietnia 2019 | 13:34   

Wy macie pojęcie co to być kibicem o was mowa co krytykujecie fanów z trybuny północnej co by klub znaczył bez fanów którzy jeżdżą za swoją drużynę wszędzie nic Wy tego nie pojmujecie bo nigdy a to prze nigdy nie byliście nawet raz na wyjeździe Czy to w kraju a nie mówiąc już o Italii.I zapamietajcie sobie raz na zawsze że bez kibica którego oddaje swoje serducho nie ma bytu być jaki kolwiek klub!!!!!!!!

Rizzo

Rizzo 3 kwietnia 2019 | 14:24   

Uuu, coś jak kibice Wisły z trybuny C, ktorzy oddawali serducho a w torebkach z biedronki odbierali złotówki? xD Rozczula mnie samouwielbienie 'ultrasów', którzy myślą, że klub to oni i że są lepszymi kibicami od innych.
A na przykład taka Barcelona ma byt być, przędzie całkiem dobrze, budżet też chyba ma większy od nas i radzi sobie bez ekipy kumatych, za to ma pełno kibiców ktorzy przychodzą na stadion od 50 lat, a swoje karnety przekazują wnukom

Maciej Markowski

Maciej Markowski 3 kwietnia 2019 | 14:33   

Trzeba im oddać szacunek za zaangażowanie w oprawy meczowe, wyjazdy, ale kiedy przez ich zachowanie stadion zostaje zamknięty na kilka spotkań to niestety, ale przynosi to wymierne straty finansowe dla klubu, których nie da się przeliczyć na liczbę sektorówek na trybunach...

Rizzo

Rizzo 3 kwietnia 2019 | 14:34   

Co to za argument, a jak chcesz sobie posłuchać śpiewu to idź na koncert -.- Na mecz idę po to, żeby oglądać jak moja drużyna wygrywa, reszta to przyjemny dodatek

Dziarski

Dziarski 3 kwietnia 2019 | 14:40   

Bartman nie chodzi do teatru bo jest stypa na "trybunach" hehe

Rizzo

Rizzo 3 kwietnia 2019 | 14:47   

No, ja jeżdzę na mecze bardzo rzadko, bo jestem biedny, ale od 2012 roku jestem na meczu Interu przynajmniej raz w roku, na wyjeździe też byłem i to nie tym tegorocznym w Czechach. Ale Nie bardzo rozumiem czemu o to pytasz

Rizzo

Rizzo 3 kwietnia 2019 | 15:17   

Pikniki xD okej, już wszystko rozumiem. Mamy po prostu inne podejście do życia i tematu kibicowania

Krzysiek1908

Krzysiek1908 3 kwietnia 2019 | 15:54   

Pikniki, dla których liczy się tylko kasa. Zero zasad, zero honoru. Zapomnieliście...Icardi taki, owaki, a teraz stajecie w jego obronie? Zasłużył sobie, brak szacunku dla takich ludzi. Dla mnie, może odejść za darmo. Przede wszystkim musi być szacunek do kibiców. Miłość, szacunek, wiara, są ważniejsze, od tych jeb*nych pieniędzy!!!

nmcp123

nmcp123 3 kwietnia 2019 | 16:20   

Raz zdarzyło mi się być w Mediolanie bo też należę do tych biedniejszych. Byłem pozytywnie zaskoczony gdy ogłosili że w terminie mojego wyjazdu będzie mecz w Pucharze Włoch z Benevento. Fajny mecz, 8 bramek łącznie, wygrana Interu. Tylko szkoda że przez zachowanie "prawdziwych" kibiców jednak nie mogłem zobaczyć spotkania bo zamknęli trybuny. Także moje zdanie na temat ultrasów nie jest najlepsze i uważam że samo robienie opraw i doping nie wystarczą

maciosincho

maciosincho 3 kwietnia 2019 | 17:00   

Dokładnie podbitka ceny i wylot a kibice powinni zrozumieć ze potrpotrzebujemy pieniędzy aby poczynić transfery. Co do tych dywagacji na temat kibicowania po to są sektory dla ultrasow aby był doping a reszta przychodzi obejrzeć mecz i czasem się podłączyć pod wspólny śpiew bądź nie. Trzeba przyznać ze ci fani jeżdżą na każdy mecz i mają najwięcej do powiedzenia a to że pewna grupka załatwia kary dla klubu to normalne wszędzie są wyjątki ale nie pakować ich wszystkich do jednego wora. Na koniec ultrasi muszą być bo doping to nieodzowny element futbolu jak element tłuszczu w gięcie.

mikhael7

mikhael7 3 kwietnia 2019 | 20:00   

Podzielam zdanie Curva Nord. Dziwnie będzie cieszyć się z ewentualnych bramek Icardiego.

damianekk1985

damianekk1985 3 kwietnia 2019 | 21:25   

Curva Nord powinna mieć więcej do powiedzenia niż Icardi niestety ale to moje klimaty lubie twardych z wartościami ważniejszymi niż pieniądze . Sytuacja natomiast kadrowa jest jaka jest i mam nadzieję ze Icar na odejście jeszcze coś pokaże i nie stracił formy . W tej chwili nie mozna patrzeć że chcą podbić cenę może po prostu wystawia go bo nie ma innego wyboru a Lautaro niech szybko wraca by można było jednak modyfikować ustawienie lub cokolwiek zmieniać bo niestety jak się nie mylę mamy jedną z najmniejszych kadr 1 zespołu w lidze

welys

welys 4 kwietnia 2019 | 01:06   

Ani icardi, ani Curva Nord nie mają nic do powiedzenia, dziękuję za uwagę, zamykam temat.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich