Burmistrz: Nowy stadion? To będzie koniec San Siro

4 kwietnia 2019 | 23:28 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Trwa debata wokół nowego stadionu dla mediolańskich klubów. Przedstawiciele Interu i Milanu coraz głośniej mówią o konieczności budowy całkowicie nowego obiektu, który w pełni odpowiadałby obecnym standardom. W opozycji pozostają oczywiście władze miasta Mediolan.

Co ciekawe, San Siro gościło dziś komisję MKOL (Międzynarodowy Komitet Olimpijski), ponieważ Mediolan i Cortina d'Ampezzo pragną zorganizować wspólnie Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku. Legendarny stadion miałby być areną oficjalnego otwarcia imprezy.

Plany są ambitne, lecz nieco kłócą się z ostatnią wypowiedzią burmistrza Mediolanu dla Il Libero. Giuseppe Sala zagroził, że decyzja o budowie nowego stadionu w Mediolanie będzie równoznaczna z wyburzeniem Stadio Giuseppe Meazza:

- Jeżeli oba kluby pragną budowy kolejnego stadionu, nie ma żadnej alternatywy i San Siro będzie musiało zostać wyburzone. Dwa stadiony oddalone od siebie o 50 metrów nie mają sensu bycia. Wolałbym pracować na Giuseppe Meazza, ale jeżeli kluby pragną nowego obiektu, będziemy zmuszeni go zburzyć. Moim zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale kluby mogą powiedzieć, że wybudują stadion gdzieś indziej. Mogą np. postawić na Sesto, więc jakie będą z tego nasze korzyści? Dwa stadiony? Piłka jest obecnie po stronie klubów. 

Źródło: Il Libero

Polecane newsy

Komentarze: 2

shakurspeare

shakurspeare 5 kwietnia 2019 | 00:18   

Wszystko sie wyjasnilo. Burmistrzowi marzy soe zeby oba kluby wybudowaly mu nowy stadion na igrzyska

Maciej Pawul

Maciej Pawul 5 kwietnia 2019 | 12:40   

Antonello za to w jednym z wywiadów napomknął, że będzie mu bardzo miło, jeśli San Siro będzie gościć otwarcie Igrzysk:)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich