Remis na Stadio Giuseppe Meazza

7 kwietnia 2019 | 17:31 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna3 min. czytania

W 31. kolejce Serie A, Inter podejmował Atalantę. Początek tego spotkania był doskonały, ale jego tempo z minuty na minutę spadało. Mimo kilku prób, Inter nie zdołał strzelić gola. Na Stadio Giuseppe Meazza był remis.

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA:

3' Pierwsza groźna akcja Interu, ale D'Ambrosio był na spalonym.
6' Rzut rożny dla Nerazzurrich, ale kiepsko dośrodkował Perisić.
7' Asamoah był bliski asysty dla Icardiego, ale obrońcy Atalanty wybili piłkę za końcową linię boiska. Kolejny rożny nie został wykorzystany.
9' Łoooooo! Ależ świetna próba Vecino, który chciał przelobować Golliniego. Ten jednak czujnie w polu bramkowym.
10' Kontra gości, ale nieomylny był Skriniar.
10' Atalanta w natarciu, ale defensywa Interu okazała się lepsza.
14' Nerazzurri w kontrataku, ale wybrali złe rozwiązanie.
18' Dobry fragment gry Atalanty, ale zespół Gaspariniego nie potrafił skonstruować dogodnej sytuacji.
20' Problemy mięśniowe miał Brozović. Niezbędna była zmiana. W miejsce Chorwata wszedł Nainggolan.
24' Strzał Perisicia w boczną siatkę bramki.
31' Icardi w doskonałej sytuacji, ale nie trafił do bramki przeciwników.
41' Gomez próbował trafić z ostrego konta, ale nie trafił do bramki Handanovicia. Atalanta źle rozegrała rzut rożny.
44' Kontra Interu, którą dwukrotnie próbował wykończyć Politano, ale nie udało mu się otworzyć wyniku tego spotkania.
46' Rzut wolny dla Interu. Nerazzurri jednak go nie wykorzystali.

II POŁOWA:

48' Atalanta nie wykorzystała rzutu rożnego.
49' Gomez z ostrego konta nie trafił do bramki Interu.
55' Faul Skriniara. Rzutu wolnego nie wykorzystał Gomez, który posłał piłkę nad bramką Handanovicia.
62' Palomino musiał opuścic boisko. W jego miejsce wszedł Masiello.
66' Kolejna zmiana. Gagliardiniego zastąpił Borja Valero.
72' Doskonała okazja Nainngolana. Czujnie w bramce zachował się Gollini.
73' Faul Politano, po czym Włoch zobaczył żółty kartonik.
74' Barrow zmienił Pasalicia.
77' Kolejna zmiana. W miejsce Politano wszedł Keita Balde.
79' Oba zespoły grały bez rewelacji. Trudno było o pozytywny komentarz zdarzeń.
82' Ilicić zszedł z boiska. Zmienił go Pessina.
84' Keita Balde ruszył prawą stroną, ale wywalczył jedynie rzut rożny, po czym Inter ponownie rozpoczynał z rogu boiska. Niestety Icardiego wyprzedził Castagne.
86' Bardzo zaciętą grę jeden na jeden zaliczyli Hateboer i Asamoah. Rzutu z autu nie wykorzystali piłkarze Atalanty.
88' Keita Balde dobrze dośrodkowywał do Vecino, ale obrońca ekipy gości wybił piłkę za końcową linię boiska. Inter był bezradny po wznowieniu gry z rogu boiska.
91' Inter beznadziejnie wykonał rzut wolny, ale nadal utrzymywał się przy piłce.
94' Koniec! Inter bezbramkowo zremisował z Atalantą.

Inter - Atalanta 0:0

Inter: 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 23 Miranda, 18 Asamoah; 5 Gagliardini (66' 20 Borja Valero), 77 Brozovic (23' 14 Nainggolan); 16 Politano (77' 11 Keita Balde), 8 Vecino, 44 Perisic; 9 Icardi
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 21 Cedric, 29 Dalbert, 87  Candreva
Trener: Luciano Spalletti

Atalanta: 95 Gollini; 23 Mancini, 19 Djimsiti, 6 Palomino (62' 5 Masiello); 33 Hateboer, 15 De Roon, 11 Freuler, 21 Castagne; 88 Pasalic (74' 99 Barrow), 72 Ilicic (82' 22 Pessina); 10 Gomez
Ławka rezerwowych: 1 Berisha, 31 Rossi, 41 Ibanez, 7 Reca, 8 Gosens, 44 Kulusevski, 17 Piccoli
Trener: Gian Piero Gasperini

Sędzia: Irrati