Piękny gest Candrevy

10 kwietnia 2019 | 10:16 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Candreva od dawna nie zachwyca formą sportową, lecz udało mu się trafić na usta mediów w całej Italii. Skrzydłowy Interu przejął się losem dziewczynki z rodziny imigrantów i postanowił sfinansować jej szkolne posiłki.

Sprawa szkoły z Minerbe odbiła się szerokim echem w całych Włoszech. O co chodzi? Decyzją burmistrza, posiłki dzieci, których rodzice zalegali z płatnościami zostały ograniczone do tuńczyka i krakersów. Do opinii publicznej trafiła historia małej dziewczynki, która rozpłakała się na wiadomość o tych zmianach. Szybko okazało się, że podobne zabiegi były wprowadzane również w innych placówkach W kraju rozgorzała dyskusja o dyskryminacji i wprowadzaniu podziałów społecznych.

Sytuacją dziewczynki z Minerbe zainteresował się Candreva, który zadeklarował, że pomoże rodzinie imigrantów i pokryje koszty szkolnych posiłków. 

***

Jeżeli już jesteśmy przy pomaganiu, warto wspomnieć również o geście Keity Balde. W marcu miało miejsce oficjalne oddanie do użytku szkoły w wiosce Pilapithiang, której budowę sfinansował właśnie zawodnik Interu. Piłkarz urodził się w Hiszpanii, lecz nie zapomina o korzeniach swoich przodków. Senegalczyk zapewniał, że zamierza nadal inwestować w rozwój wioski swoich dziadków. 

Źródło: Corriere della Sera

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 10 kwietnia 2019 | 11:29   

Piękny gest brawo !!!

R9_

R9_ 10 kwietnia 2019 | 17:46   

Szacuneczek Panie Antoni...

KawaOpole

KawaOpole 10 kwietnia 2019 | 18:37   

Szacun dla Candy i Keity


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich