CAMPIONI 2021

 

Marino: Zasady FFP są absurdalne

13 kwietnia 2019 | 12:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Finansowe Fair Play wzbudza mnóstwo skrajnych emocji. Jego restrykcyjne zasady przez kilka sezonów poważnie utrudniały funkcjonowanie Interu, a obecnie na cenzurowanym znajdują się Rossoneri. Pierpaolo Marino jest zdania, że FFP w obecnej formie ogranicza rozwój największych klubów i zasady jego funkcjonowania powinny ulec zmianie.

- Zasady Finansowego Fair Play prowadzą do absurdów. W Mediolanie mamy obecnie dwa potężne kapitały, które mogłyby przywrócić Inter i Milan na szczyt, lecz nie mogą nic zrobić. Właściciele powinni mieć możliwość włożenia swoich pieniędzy w futbol. Wielkie firmy kupują kluby i mogą pomóc im uporać się z długami, ale nie mogą tego zrobić, ponieważ nie wolno wprowadzać nowych pieniędzy na rynek. Inter mógłby przeprowadzić wielką kampanię transferową, ale zabrania się tego. FFP karzę wielkie miasta i wielkie kluby.

Źródło: Rai Sport

Polecane newsy

Komentarze: 6

KawaOpole

KawaOpole 13 kwietnia 2019 | 14:24   

A Psg, City, im to lata koło h..

Matt1

Matt1 13 kwietnia 2019 | 15:56   

@KawaOpole, dlaczego Inter i inne kluby godzą się na takie traktowanie? Dlaczego nie podnoszą się wspólne głosy sprzeciwu przeciwko szejkom? Jednych się faworyzuje, drugich ubija

Darkos

Darkos 13 kwietnia 2019 | 16:19   

Szejkowie to nawet mają mundial we własnym kraju zorganizowany wbrew wszelkim normom rozsądku, terminarzom rozgrywek i wygodzie kibiców. Jak im tu podskoczyć jak wszystko opiera się na niemałej jak sądzę kasie?

Hagaen

Hagaen 13 kwietnia 2019 | 19:08   

@Darkos - masz rację, Twoje przypuszczenia są doskonałą odpowiedzią na pytanie @Matt1. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

superofca

superofca 13 kwietnia 2019 | 21:26   

Nihil novi.
FFP od samego początku, sry od momentu kiedy znane były zasady jest uważany przez ekspertów za potwarz dla wolnego rynku. Shity, Piardy Saint Germain i inne to tylko potwierdzenie o tym, że korupcję w futbolu tworzą działacze klubowi, a związki tylko na tym korzystają, więc poprawa jest praktycznie niemożliwa.

Oraxor

Oraxor 14 kwietnia 2019 | 17:36   

Chciałbym żeby tym szejka się w końcu dostało bo ja już na nich patrzyć nie mogę jak chociażby na tego właściciela P$G. Chciałbym żeby drużyny się sprzeciwily i nie pojechały na mundial a drużyny takie jak Inter czy Milan zastanowli jak nauczyciele XD przciwko bezużytecznemu FFP


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich