Spalletti: Cenny remis, ale pozostaje niedosyt

20 kwietnia 2019 | 23:57 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Z jednej strony zadowolenie z cennego punktu, a z drugiej ogromny niedosyt. Podczas pomeczowej rozmowy z dziennikarzami, Luciano Spalletti podzielił odczucia zdecydowanej większości kibiców.

- Wynik jest sprawiedliwy, ponieważ obie strony miały swoje szanse. W tyłach byliśmy dobrze zorganizowani, ale źle wyprowadzaliśmy ataki. To nasza pięta achillesowa. Po objęciu prowadzenia, Roma postanowiła bronić się głębiej i nie pozostawiała żadnych wolnych przestrzeni. Pozwalali nam rozgrywać piłkę w środku pola i liczyli na szybką kontrę. W ten sposób zdobyli swojego gola.

- W drugiej połowie byliśmy lepiej zorganizowani i bardziej cierpliwi. Zawsze istnieje ryzyko, że gdy poślesz zbyt wielu zawodników do przodu, z tyłu powstaną luki. Dobrze sobie jednak poradziliśmy i powoli wróciliśmy do meczu. 

- Perisić czasem ma ten problem, że może pchnąć akcję do przodu, a zamiast tego się cofa. To bardzo przydatny zawodnik, silny w powietrzu i zawsze niebezpieczny. Te umiejętności są niezbędne w rywalizacji z fizycznie grającym rywalem, takim jak Roma.

- Myślę, że powinniśmy zaprezentować się lepiej, ponieważ wyprowadziliśmy kilka podań, które nie powinny mieć miejsca na tym poziomie. Jednak ogólnie rzecz biorąc, remis to dobry i cenny wynik w tych okolicznościach. 

- Musisz przekonać graczy do swojego pomysłu na grę. W dzisiejszych czasach, wszystkie kluby pragną posiadać golkipera, który potrafi grać nogami niczym trequartista. Rozegranie jest najskuteczniejszym sposobem na wyprowadzenie piłki od tyłu. Możesz wygrywać i przegrywać na wiele sposobów, ale musisz być profesjonalny, przekonujący i wiarygodny w oczach swoich graczy.

- Ból, który pozostanie z nami do końca sezonu dotyczy domowego starcia z PSV. Niestety, mogliśmy zgłosić tylko 18 graczy z powodu Finansowego Fair Play. Dodaj do tego kilka kontuzji i zawieszeń, a momentalnie pozostajesz z zespołem szkieletów. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 3

wróbel1908

wróbel1908 21 kwietnia 2019 | 02:17   

Jeden cenny pkt? Dla mnie są stracone dwa i patrząc na terminarz to może braknąć nam tych punktów.

Adriano19f

Adriano19f 21 kwietnia 2019 | 12:55   

Prawda to cenny punkt bo zachowujemy status quo jednocześnie jest jedna kolejka mnie do odrobienia przez rywali. Z których nikt nie prezentuje nic ponad co mamy do zaoferowania my

damianekk1985

damianekk1985 21 kwietnia 2019 | 19:54   

To była strata 2 pkt panie Spalletti i pomimo kilku pkt przewagi mamy ciężki terminarz . Dobrze że wszyscy gubią pkt bierzcie się do roboty każde miejsce poza 3 będzie Twoim gwoździem do trumny


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich