Curva Nord upamiętni legendy Interu

24 kwietnia 2019 | 12:48 Redaktor: btman Kategoria:Ogólna

Ultrasi Interu skupieni w kolektywnie "Curva Nord 1969" aktywnie obchodzą swoje 50-te urodziny. Podczas meczu z Romą na trybunie pojawiła sie efektowna oprawa w postaci sektorówki oraz flag na kijach. Kolejne atrakcje czekają nas na meczu z Juventusem. 

Tifosi zapowiadają cyklicznie upamniętnianie ikon mediolańskiej drużyny. Na pierwszy ogień pójdą Javier Zanetti, Giacinto Facchetti oraz Virgilio Fossati.

Postaci Javiera Zanettiego nikomu szczególnie przedstawiać nie trzeba. Prawie 20 lat w Interze jako zawodnik, w tym 615 występów, kolejne lata jako działacz.

Giacinto Facchetti występował w Interze w latach 1960 - 1978, zmarł w 2006 roku w Mediolanie. W barwach Nerazzurri rozegrał 476 meczów, strzelając 59 goli, grając na pozycji lewego obrońcy. W ostatnich swoich latach życia pełnił funckję prezesa Interu.

Virgilio Fossati to z kolei pierwszy historycznie trener Interu Mediolan. W barwach Nerazzurri rozegrał 97 spotkań. Był także pierwszym piłkarzem Interu, który zagrał w Reprezentacji Włoch. Zginął w 1918 roku w I Wojnie Światowej, podczas bitwy z wojskami Austro-Węgier.

Ultrasi z "CN'69" zapowiedzieli prezentacje flag z podobniznami w/w legend Interu. 

Źródło: L'Urlo della Nord, facebook.

Polecane newsy

Komentarze: 1

superofca

superofca 25 kwietnia 2019 | 23:48   

W takich sprawach CN jest świetna, a nie komentowaniu kto jest godny gry w koszulce Interu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich