Tylko remis na Cyprze

4 listopada 2008 | 20:23 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan sensacyjnie zremisował z Anarthosisem Famagusta na Cyprze 3-3. Mimo Remisu Inter pozostaje liderem grupy B, lecz awansu sobie jeszcze nie zapewnił. Bramki dla Nerazzurrich zdobyli: Balotelli, Materazzi oraz Cruz.

Inter przystąpił do meczu z ustawieniem 4-4-2. Tym razem podobnie jak przed w sobotę w ataku Interu wystąpił Ibrahimović z Balotellim. 13 minut po 1 gwizdku właśnie naturalizowany Włoch wpisał się na listę strzelców pokonując Begaja z niewielkiej odległości. SuperMario wykorzystał odbicie piłki przez bramkarza, który parował atomowy strzał z około 30 metrów Zlatana Ibrahimovića. Szwed uderzał z rzutu wolnego.

Gospodarze ruszyli do ataku. Efektem tego był gol wyrównujący zdobyty przez Bardona. Sporą zasługę miał tutaj Nicolas Burdisso, który nie zrozumiał się z Julio Cesarem i asystował piłkarzowi gospodarzy podając mu piłkę głową na czystą pozycję z bramką.

Bramka podrażniła honor Interu co zaowocowało dwoma dobrymi szansami Ibry i Balotelliego. Niestety żaden z nich nie zdołał już zdobyć gola. Zrobił to Marco Materazzi, który szczupakiem w polu karnym dał Interowi po raz drugi prowadzenie. Radość Interu z prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ chwilę później do siatki trafił Panagi po stałym fragmencie gry. Pod samą bramką lecącą piłkę do bramki wybijał Cambiasso. Niestety ta uderzyła w głowę Panagiego odbijając się poleciała w bramkę na co nie zdążył zareagować Cesar. Do przerwy 2-2.

Po przerwie gospodarze szybko objęli prowadzenie zdobywając trzecią bramkę. Kolejny fatalny błąd popełnił Burdisso, który stracił piłkę w polu karnym co skończyło się płaskim strzałem do siatki przez Frousosa i od tej pory Inter musiał gonić wynik.

Mourinho na tą bramkę zareagował aż trzema zmianami na raz. Wprowadzony Julio Cruz w 81 minucie dał Interowi remis wykorzystując podanie Balotelliego i strzelając głową do siatki Begaja.

Mecz zakończył się remisem 3-3 i do domu Inter wraca tylko z 1 punktem, choć przed meczem był murowanym faworytem. W następnej kolejce Nerazzurri zagrają u siebie z Panathinaikosem Ateny.

Anorthosis 3-3 Inter (HT: 2-2)
strzelcy: Balotelli 13, Bardon 31, Materazzi 44, Panagi 45+1, Frousos 50, Cruz 81.

Anorthosis Famagusta: 1 Beqaj; 28 Georgiou, 4 Katsavakis, 24 Constantinou, 12 Leiwakabessy; 27 Bardon (22 Ocokoljic 78), 6 Dobrasinovic, 20 Laban; 19 Taher, 11 Frousos (8 Skopelitis 63), 10 Paulo Costa (21 Panagi 43).
Subs not used: 30 Nagy, 9 Sosin, 16 Tsitaishvili, 23 Samaras.
Coach: Temuri Ketsbaia.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso (14 Vieira 58), 23 Materazzi, 4 Zanetti; 77 Quaresma, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (9 Cruz 58), 33 Mancini (6 Maxwell 58); 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli.

ławka: 1 Toldo, 2 Cordoba, 39 Santon, 36 Bolzoni.
trener: José Mourinho.