Godin pożegnał się z Atletico

7 maja 2019 | 14:31 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Transfery

We wtorkowe popołudnie, w Wanda Metropolitano Auditorium, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Diego Godina, prezydenta Atletico – Enrique Cerezo,  dyrektora sportowego – Miguela Angela Gil oraz kilku zawodników pierwszego składu i członków sztabu szkoleniowego. Piłkarz, we wzruszający sposób, pożegnał się z obecnym klubem.

Obrońca reprezentował barwy Atletico Madryt. Zagrał 387 meczów. Z klubem wygrał LaLigę, dwa razy tryumfował w Lidze Europy oraz zdobył trzy Superpuchary UEFA. Sięgnął także po Superpuchar Hiszpanii, a także zwyciężył w Copa del Rey. Urugwajczyk jest dziewiątym piłkarzem z największą liczbą występów oraz zajmuje pierwsze miejsce w tej samej klasyfikacji względem obcokrajowców.

Pod koniec bieżącego sezonu, Diego Godin opuści Madryt. Czas na kolejne wyzwanie w karierze piłkarskiej. Zdaniem Atletico, będzie jedną z klubowych legend.

Godin:

- To są moje ostatnie dni i mecze w Atletio Madryt. Chciałem się z wami spotkać, ze względu na miłość do tego klubu i tej koszulki. To nie dla mnie tylko klub. To także moja rodzina i bardzo trudno mi się pożegnać. Spędziłem tu wspaniałe lata i chcę podziękować wszystkim z klubu. Dorosłem tutaj jako osoba.

- Mamy wspólne dobre i złe chwile. Bardzo wam wszystkim dziękuję. Najpiękniejsza część mojego życia i mojej kariery dobiega końca. Jestem bardzo dumny z bycia częścią tej historii, tego klubu. Jestem bardzo wdzięczny. Fani Atletico de Madrid dali mi wiele miłości.

Cerezo:

- Nie jesteśmy tutaj, by pożegnać się z graczem, który jest już legendą, ale podziękować niezwykłemu piłkarzowi za wszystko, co dał nam przez te dziewięć sezonów. Wszyscy jesteśmy z ciebie bardzo dumni, ponieważ wiemy, ile dałeś nam od pierwszego meczu. Odwaga i serce – te słowa określają, co oznacza Atleti i jesteś najlepszym przykładem dla naszych piłkarzy z Akademii, zarówno na boisku, jak i poza nim.

- Dziękuję ci bardzo. Gdziekolwiek pójdziesz, wiemy, że będziesz nas wspierać we wszystkich spotkaniach. Jesteśmy twoją rodziną, a Wanda Metropolitano to twój dom.

Źródło: atleticodemadrid.com + AS

Polecane newsy

Komentarze: 1

Wiktor

Wiktor 8 maja 2019 | 09:57   

Późno do nas przychodzi. Ale to wciąż znakomity gracz i liczę że utrzyma formę minimum 2 lata oraz że razem ze Skriniarem będą stanowili zgrany duet a Milan sporo się od niego nauczy. Uważam, że środek obrony mamy zabezpieczony i nie wymaga on dalszych wzmocnień nawet mając na uwadze ew. odejście Mirandy. (Mamy 3 doskonałych młodych graczy w odwodzie). Nie potrzebnie przedłużono kontrakt z Rano. Fajny i oddany barwom gość ale czy konieczny? Jednak środki z jego sprzedaży bardzo by się nam teraz przydały a sam gracz budzi zainteresowanie, więc jest ku temu okazja.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich