Zadanie wykonane. Inter pokonał Chievo

13 maja 2019 | 19:52 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Plan minimum został wykonany. Inter pokonał Chievo 2 - 0 po bramkach Matteo Politano i Ivana Perisicia. Wygrana nad ligowym outsiderem znacząco przybliżyła Nerazzurrich do przyszłorocznej Ligi Mistrzów.

Przewaga gospodarzy nie podlegała wątpliwości, lecz podopieczni Luciano Spallettiego tradycyjnie mieli spore problemy z udokumentowaniem swojej piłkarskiej wyższości nad rywalem. Mecz nie zachwycił, ale styl był dzisiaj sprawą drugorzędną.

Pierwsza połowa:

6' Niegroźny strzał głową w wykonaniu Perisicia.

15' Milan Skriniar doszedł do sytuacji strzałowej w polu karnym, ale uderzył bardzo niecelnie.

20' Próba Matteo Politano. Strzał Włocha był jednak lekki i niegroźny.

22' Odważna próba Nainggolana z dalekiego dystansu, ale strzał Belga został zblokowany.

26' Żółta kartka dla Grubaca.

28' Niezła szansa dla Ivana Perisicia. Chorwat oddał mocny strzał, lecz Semper odbił piłkę.

33' Niegroźny strzał głową Joao Mirandy.

34' Prosty błąd i faul, za który Borja Valero obejrzał żółtą kartkę.

36' Żółta kartka dla Rigoniego.

39' Gol dla Interu! Piłka dość przypadkowo trafiła pod nogi Politano, a ten oddał mocny strzał po ziemi, który znalazł drogę do bramki Chievo.

45+1' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

51' Klyine zmienił Grubaca.

53' Niezła szansa Vignato, ale strzał gracza Chievo był niecelny.

54' Niecelna główka Mauro Icardiego.

57' Mocny strzał Politano, lecz Semper skutecznie odbija piłkę. Perisić próbował dobijać, ale golkiper rywali zdążył z kolejną interwencją.

62' Poturbowany Politano opuścił boisko, a jego miejsce zajął Candreva.

64' Świetna okazja Interu. Ivan Perisić trafił tylko w słupek.

65' Roberto Gagliardini zastąpił Matiasa Vecino.

69' Mocny strzał Cedrica Soaresa, ale piłka przeleciała nad bramką.

70' Faul taktyczny i żółta kartka dla Ivana Perisicia.

75' Druga żółta kartka dla Rigoniego i gracz Chievo musiał opuścić murawę.

76' Jaroszyński zmienił Tomovicia.

78' Niezła okazja Mauro Icardiego, lecz Argentyńczyk ponownie spudłował.

79' Lautaro zastąpił Icardiego.

80' Pellissier zmienił Vignato.

86' 2 - 0 dla Interu! Po strzale Cedrica piłka odbiła się od słupka, lecz dobitka Perisicia była już skuteczna.

88' Antonio Candreva oddał mocny strzał z dystansu, lecz Semper interweniował skutecznie.

90+1' Mocne uderzenie Gagliardiniego i kolejna dobra parada Sempera.