CAMPIONI 2021

 

Niech żyje wolność

18 maja 2019 | 00:57 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Zasady Finansowego Fair Play wielokrotnie dawały się Interowi we znaki. W piątek Nerazzurri oficjalnie przeszli kontrolę finansową UEFA, dzięki czemu, przynajmniej częściowo, uwolnili się z pułapki skarbowej.

Klub z Mediolanu przedstawił sprawozdania rachunkowe z sezonów 2016/2017 i 2017/2018 zgodnie z przepisami UEFA. Dzięki czemu wygasło zawarte w maju 2015 roku porozumienie. Do tej pory miało ono ogromny wpływ na zarządzanie klubem, głównie z punktu widzenia sportowego. Wielokrotnie uniemożliwiał transfery, które Inter chciał zrealizować...

Mimo odstąpienia od ugody, czy czarno-niebiescy na pewno będą mieli pełną autonomię w zakresie inwestycji w zbliżającym się oknie transferowym? Nie. Wszystkie kluby objęte są regulacjami Finansowego Fair Play. Według nich łączna strata netto (według rozporządzenia UEFA, a nie kodeksu cywilnego) nie może być większa niż 30 milionów w okresie trzech lat. Nerazzurri mogą od teraz do 30 czerwca korzystać z nowych zysków kapitałowych, dzięki czemu zmniejszą straty, co może się przydać w kolejnych trzech latach.

FFP największy wpływ ma oczywiście na transfery. Co zatem się zmieni? Niewiele. Marotta i jego współpracownicy będą mieć więcej możliwości w zakresie inwestycji, nie oznacza to jednak, że Inter pozostawi wszelkie zasady Finansowego Fair Play. Jeśli działania transferowe doprowadzą do wysokich strat, w kolejnych sezonach trzeba będzie uważać, by nie przekroczyć wspomnianej granicy 30 milionów.

Mimo cały czas obowiązujących ograniczeń budżetowych, rozwiązanie ugody będzie mieć pozytywny wpływ na inne aspekty. Między innymi pozbawi ograniczenia do 21 piłkarzy zgłoszonych do list UEFA.

Swoboda jest większa, ale nie całkowita. Wszystko leży w rękach zarządu i dyrektora sportowego. Tylko ich właściwe decyzje mogą zapewnić bezpieczeństwo finansowe klubu.

Źródło: inf. własna + UEFA

Polecane newsy

Komentarze: 3

wróbel1908

wróbel1908 18 maja 2019 | 08:03   

Wiadomo że nasi nie rozbiją banku na transfery ale na jeden duży transfer chyba można liczyć zwłaszcza jeśli przyjdzie Conte.

Oba

Oba 18 maja 2019 | 11:12   

Pytanie czy to właśnie Conte nie jest tym dużym transferem?

inter00

inter00 18 maja 2019 | 12:00   

Nie możemy sobie pozwolić na to, co zrobił Milan 2 sezony temu. Zapewne skończy się na 1 klasowym zawodniku


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich