Inter Mediolan 1-0 Udinese

9 listopada 2008 | 14:44 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po ciężkim meczu na Giuseppe Meazza, Inter Mediolan jedną bramką wygrał nad Udinese Calcio. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył wprowadzony w połowie meczu Julio Ricardo Cruz.

Interowi ciężko gra się przeciwko Udinese. Patrząc na rezultaty wynikó sprzed lat w meczach pomiędzy tymi drużynami często padały remisy. Dziś jednak Inter chciał przełamać tę passę wygrywając z zespołem trenera Marino.

Szansę gry w zespole Interu od pierwszych minut dostał Balotelli a wydarzeniem był również powrót do składu Waltera Samuela, który powrócił po długiej nieobecności spowodowanej kontuzją.

Mecz był ciekawym widowiskiem, gra była płynna. Zespół gości swoją grą pokazywał, że nie jest przypadkiem ich wysoka pozycja w tabeli Serie A. Nerazzurri starali się od pierwszych minut atakować, jednak akcjom piłkarzy Mourinho brakowało polotu i dokładności. Zawodził atak, a przede wszystkim Ricardo Quaresma, który kolejny raz nie potwierdził swych wielkich umiejętności grając bardzo egoistycznie. Ze strony gości groźni byli napastnicy - Floro Flores, Pepe i Quagiarella. Dobrze w bramce Intery spisywał się Julio Cesar, który tylko raz musiał poważnie się wykazać odbijając piekielnie mocny strzał z dystansu Inlera. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Po zmianie stron na murawie od razu pojawił się wchodzący za Portugalczyka Julio Ricardo Cruz. Inter jeszcze bardziej zwiększył swoją przewagę na boisku, jednak nic z tego nie wynikało. Najlepsze dwie szanse jakie stworzył Inter to strzał z bliska Ibrahimovića i uderzenie w słupek z dystansu przez Javiera Zanettiego. Interowi nie można był odmówić ambicji, jednak poczynania w ofensywie były bardzo czytelne dla dobrze dysponowanej defensywy rywali.

W doliczonym czasie gry rzut rożny pod bramą Udinese wywalczył Victor Obinna, który kilkanaście minut wcześniej zastąpił Balotelliego. Dośrodkowanie z narożnika boiska wykorzystał pod bramką niezawodny w takich sytuacjach Argentyńczyk - Julio Ricardo Cruz. "El Jardinero" uderzył piłkę głową tuż obok interweniującego bramkarza gości i dał Interowi niezwykle cenne zwycięstwo nad plasujące się dotychczas wyżej w tabeli Udinese. Bramka ucieszyła sporą rzeszę kibiców Interu przybyłych na ten mecz. Swoją radość na swój sposób okazał również Mourinho, który odwrócił się w stronę kibiców i gestem palca przytkniętego do ust "uciszył" gwiżdżących wcześniej sympatyków Interu, którzy nie byli zadowoleni z rezultatu jaki widniał na tablicy wyników.

Za tydzień Inter jedzie na Sycylię gdzie czaka go trudny mecz z Palermo.

Inter Mediolan 1-0 Udinese Calcio
bramka: J.Cruz 90'+3'

Inter Mediolan: Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel, Maxwell; Vieira (Stankovic 72), Cambiasso, Zanetti; Quaresma (Cruz 46), Ibrahimovic, Balotelli (Obinna 63)

Udinese: Handanovic; Ferronetti, Coda, Domizzi, Lukovic; Inler, D'Agostino, Isla; Pepe (Motta 89), Quagliarella, Floro Flores (Sanchez 73)

sędzia: Morganti