Palermo 0-2 Inter Mediolan

15 listopada 2008 | 21:06 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Dzięki dwóm trafieniom Zlatana Ibrahimovića Inter Mediolan na pewno pozostanie liderem Serie A conajmniej do następnej kolejki. Nerazzurri wywalczyli cenne trzy punkty w meczu przeciwko Palermo zwyciężając 0-2.

Dzisiejsze zwycięstwo stawia Inter w komfortowej sytuacji przed meczem w następną sobotę przeciwko Juventusowi Turyn. W dzisiejszym meczu Inter zagrał w innym składzie niż poprzednio. Do zespołu wrócił Muntari a ustawienie jakie zastosował Mourinho to 4-4-2. Szansę gry od pierwszych minut dostał Julio Ricardo Cruz.

Pierwsza połowa to nieznaczna dominacja gospodarzy. Julio Cesar miał sporo pracy w czasie pierwszych 45 minut gry broniąc strzały Simplicio, Migliaccio i Cavaniego. Trzy dogodne szanse zmarnował również Miccoli. Inter zaś bliski był po sytuacjach Maicona i Ibrahimovića. Niestety żadnemu z Nerazzurrich nie udało się wpisać na listę strzelców przed przerwą.

Druga połowa należała do Interu a przede wszystkim Zlatana Ibrahimovića. Szwed najpierw wykorzystał podanie od Cruza przed polem karnym, przeturlał piłkę kilka centymetrów do przodu i uderzył fantastycznie w taki sposób, że bramkarz rywali nie dał rady obronić tego strzału. Gol dodał skrzydeł Interowi, który kilkanaście minut później gdy z rzutu wolnego "Ibracadabra" huknął tak mocno, że Alberto Fontana, niegdyś rezerwowy bramkarz Interu nie miał szans zareagować skutecznie na to uderzenie. Piłka po strzale gwiazdy Interu leciała z prędkością 124 km/h.

W końcówce dwie dobre szanse na gola zmarnował wprowadzony na murawę Mancini. Inter dowiózł do końca dwubramkowe prowadzenie i do Mediolanu wraca w dobrym nastroju.

Palermo 0-2 Inter (HT: 0-0)
Bramki: Ibrahimovic 46, 62.

Palermo: 12 Fontana; 16 Cassani (18 Ciaramitaro 79), 80 Carrozzieri, 5 Bovo, 42 Balzaretti; 11 Liverani (77 Lanzafame 64), 8 Migliaccio, 23 Bresciano (20 Budan 56); 30 Simplicio; 10 Miccoli, 7 Cavani.

ławka: 1 Ujkani, 14 Guana, 15 Dellafiore, 24 Kjaer.
trener: Davide Ballardini.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 14 Vieira (16 Burdisso 87), 19 Cambiasso; 20 Muntari (5 Stankovic 65); 9 Cruz (33 Mancini 77), 8 Ibrahimovic.

ławka: 1 Toldo, 23 Materazzi, 21 Obinna, 45 Balotelli.
trener: José Mourinho.