Primavera: Inter zagra w finale!

11 czerwca 2019 | 17:55 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna4 min. czytania

W półfinale Primavery, Inter rozgromił Romę 3:0. Podopieczni Madonny zagrali doskonałe spotkanie. Gole dla Nerazzurrich zdobyli Colidio i Esposito. W finale czarno-niebiescy zagrają z Atalantą, która w poniedziałek pokonała Torino 4:3. Zapowiadają się ciekawe derby Lombardii. Forza Inter!

*** TRANSMISJA ***

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA:

3' Pompetti sfaulował Celara. Roma nie wykorzystała rzutu wolnego.
4' Faul na Salcedo. Pompetti dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale koledzy pogubili się w polu karnym.
6' Doskonała akcja Romy! Greco strzelał z dystansu. Dekić wybił piłkę pod nogi Celara, który trafił w poprzeczkę. Dobitki nie trafił Greco.
8' Strzał z dystansu Salcedo, ale został obroniony. Pierwszy rzut rożny dla Interu.
16' Oba zespoły miały swoje szanse, ale popełniły przy tym liczne błędy.
17' Sędzia co chwilę przerywał grę, po faulach podopiecznych Madonny.
19' Świetny przechwyt Salcedo, który następnie posłał prostopadłą piłkę do Colidio. Ten jednak nie trafił do bramki rywali.
20' Kolejna dobra akcja Interu. Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne wykonał Grassini. Niecelnie głową strzelał Salcedo.
22' Shiro nieco pogubił się w ofensywie, ale wywalczył rzut rożny, po którym sędzia podyktował rzut karny, bowiem Semeraro sfaulował Colidio.
23' GOOOOOOOL!!! COOOOOOLIIIIIIIIDIOOOOOO z rzutu karnego zdobył pierwszą bramkę dla Nerazzurrich.
26' Pompetti ostrym wejściem potraktował Pezzellę, który następnie zmarnował rzut wolny.
28' Inter ponownie przeprowadził akcję prawą stroną boiska. Tym razem czujnie zagrali obrońcy Romy.
32' Czarno-niebiescy nie wykorzystali rzutu rożnego.
34' Schiro bezpardonowo sfaulował Cangiano. Piłkarze Romy mieli szansę wyrównać wynik, ale czujnie w obronie zachował się Nolan, który wybił piłkę.
36' Cangiano bardzo dobrze wyszedł do ataku, niemal sam na sam z bramkarzem, ale Dekić obronił strzał rywala.
39' Kolejna akcja Romy, ale ponownie bez powodzenia.
43' Grassini dośrodkował do Nolana, ale ten posłał piłkę obok bramki.
46' Na koniec pierwszej połowy piłkarz Romy spudłował.

II POŁOWA

48' Pierwszą dobrą akcję Romy przerwał Rizzo.
50' Faul na Colidio, po którym Schiro wyszedł sam na sam z bramkarzem. Sędzia jednak cofnął akcję.
52' Gavioli był bliski zdobycia bramki, ale tym razem źle pocelował.
54' D'Orazio chciał pokonać Dekicia z dystansu, ale posłał piłkę... nie wiadomo gdzie...
55' Strzał Greco wysoko nad bramką Interu.
56' Rzut wolny dla Romy, ale Celar również nie trafił w światło bramki.
58' Darboe sfaulował Rizzo.
59' Persyn zmienił Grassiniego.
61' Inter ruszył prawą stroną, ale dobrze zagrała obrona Romy.
63' Defensywa Nerazzurrich została dużo miejsca Parodiemu, ale Nolan w ostatniej chwili zablokował jego strzał.
65' Podwójna zmiana w Romie - Besuijen i Estrella Galeazzi zmienili Semerraro i Cangiano.
66' Próbę dośrodkowania ładnie przechwycił bramkarz Romy.
67' Esposito i Giannelli weszli w miejsce Colidio i Gaviolego.
71' Faul Rizzo, ale Giallorossi ponownie byli nieskuteczni w stałym fragmencie gry.
73' Zamieszanie w polu karnym Interu. Ekipa z Rzymu domagała się rzutu karnego. Ostatecznie żółtą kartkę za symulowanie zobaczył Darboe. Chyba niesłusznie.
77' Parodiego zmienił Silipo.
78' Roma ponownie blisko wykreowania bramkowej akcji, ale wrócił do obrony Esposito, który zablokował dośrodkowanie przeciwników.
80' Rzut rożny dla Romy. Obrońcy Interu wybili piłkę.
80' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! EEEEEESPOOOOSIIIITOOOO!!! Salcedo przebiegł niemal pół boiska, po czym podał do Esposito, który celnie trafił do bramki Romy.
83' Rokić i Vergani zmienili Pompettiego i Salcedo.
85' Szansa Nerazzurrich. Schiro posłał piłkę obok bramki.
86' Wilki bardzo dobrze ustawiły się w ataku, ale finalnie jeden z zawodników był na spalonym.
87' Zmiany w drużynie Romy.
90' Doskonałe podanie do Schiro, którego w polu karnym sfaulował Cargnelutti. Kapitan rzymskiej drużyny zobaczył czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.
91' GOOOOOOOL!!! ESPOOOOSIIIITOOOO!!! Drugie jego trafienie w tym meczu. Napastnik z jedenastu metrów pokonał bramkarza.
94' Sędzia doliczył cztery minuty, ale wszystko było już przesądzone. Inter pokonał Romę 3:0 i zagra w finale z Atalantą!

Inter - Roma 3:0 (1:0)
23' Colidio (karny)
80' Esposito
91' Esposito (karny)

Inter: 1 Dekic; 22 Zappa, 4 Nolan (C), 6 Rizzo; 2 Grassini (7 Persyn 59'), 8 Gavioli (26 Gianelli 67'), 5 Pompetti (24 Rokic), 14 Schirò, 3 Corrado; 11 Salcedo (9 Vergani 83'), 18 Colidio (20 Esposito 67')
Ławka rezerwowych: 12 Pozzer, 21 Stankovic, 10 Merola, 13 Van Den Eynden, 16 Ntube, 17 Attys, 23 Mulattieri
Trener: Armando Madonna

Roma: 1 Greco, 3 Semeraro (17 Besuijen 65'), 4 Bianda (13 Trasciani 87'), 5 Cargnelutti (C), 6 Pezzella, 7 D'Orazio, 8 Greco, 9 Celar (19 Bucri 87'), 11 Cangiano (20 Estrella Galeazzi 65'), 14 Parodi (18 Silipo 77'), 21 Darboe
Ławka rezerwowych: 24 Cardinali, 15 Santese, 16 Simonetti, 22 Nigro, 23 Buttaro, 25 Tripi, 26 Bove
Trener: Alberto De Rossi