Poznajcie nową siedzibę Interu Mediolan

13 czerwca 2019 | 09:42 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Od restauracji L'Orologio do drapaczy chmur w Porta Nuova. Inter Mediolan w poniedziałek rozpocznie nowe biurowe życie - w nowej głównej siedzibie.

W poniedziałek, bo to właściwy dzień, by zrobić coś dobrego. Kiedy 9 marca 1908 roku, grupa marzycieli, założyła Inter Mediolan, również był to poniedziałek. Po weekendzie Inter z siedziby na corso Vittorio Emanuele przeniesie się do supernowoczesnego budynku, w którym do dyspozycji Interu będzie 5 pięter oraz dach, na którym wciąż prowadzone są prace, by wszystko było gotowe. Nerazzurri z pewnością będą często organizować tam różne eventy związane z klubem, np. prezentacje nowych piłkarzy. Z dachu budynku widać praktycznie całe miasto.

Przez 111 lat Inter przemierzył niemal całe miasto. Via Unione, Via Morone, Via Comizi di Lione, Via Larga, Via Dante, Foro Buonaparte, Piazza Duse, Via Durini i ostatnio corso Vittorio Emanuele. Tak wiele miejsc było przez lata centrum dowodzenia Interem, teraz przez przynajmniej 6 najbliższych lat, Inter będzie próbował sięgnąć chmur.

Via Larga, gdzie mieściła się siedziba Interu podczas ery "Grande Interu" to miejsce, które wynajął Angelo Moratti. Krąży legenda, że w budynku istniał specjalny "salon", w którym Angelo rozmawiał z piłkarzami o kontraktach.

Foro Buonaparte 70 to dom wybrany przez Ivanoe Fraizzolego, który był prezydentem od 1968 do 1984 roku. Piazza Duse 3 wybrał Ernesto Pellegrini w 1985 roku. Żona Massimo Morattiego opisała to miejsce tak: - Długi korytarz biur, zamkniętych jak cele, z tabliczkami "trwa spotkanie", a dopiero na końcu biuro prasowe.

W 1997 roku Massimo Moratti przeniósł siedzibę Interu na Via Durini. Budynek w stylu pałacowy, z freskam i bardzo wysokimi pomieszczeniami. Blisko centrali firmy Saras, stworzonej przez ojca Massimo - Angelo. Wiele umów powstaje jednak w biurze przyjaciela, Rinaldo Ghelfiego na Corso Monforte. Kiedy 25 lipca 1997 roku Massimo Moratti chciał pokazać podekscytowanym fanom nowy nabytek w postaci Brazylijczyka Ronaldo - Moratti poprosił notariusza z naprzeciwka, by móc skorzystać z jego balkonu. Kibice byli oszołomieni. Pięć lat później nocą, kiedy Robakdo opuszczał siedzibę Interu przed transferem do Realu Madryt, samochód którym jedzie musi ochraniać policja, a i tak trafiają w niego kamienie i jajka.

- Przepraszam, że tak się skończyło, ale nie byłbym w stanie zostać tutaj przez kolejny rok - tłumaczył Il Fenomeno.

Od 28 kwietnia 2009 roku (wtorek) Inter urzęduje na Corso Vittorio Emanuele 9. Tuż przy słynnej katedrze Duomo. Na znanej handlowej ulicy, gdzie swoje sklepy mają takie ekskluzywne marki jak Prada, Gucci czy Ferrari, Inter wynajmuje 2 piętra. Jeszcze do końca tygodnia.

Steven Zhang i Suning przenoszą Inter w inną rzeczywistość. On sam zajmie biuro na najwyższej kondygnacji razem z zarządem, Marottą i Antonello. Sala trofeów będzie piętro niżej, tuż obok nowoczesnych sal konferencyjnych. Oprócz tego, że nowa siedziba będzie nowa, ekskluzywna, w stylu hi-tech z dużą ilością szkła i stali, Inter zyska przede wszystkim dużo przestrzeni, także na nowe trofea.

Fakty na temat całego budynku, w którym część powierzchni będzie wynajmował Inter:

12 - liczba wszystkich klatek schodowych, wind i wind towarowych

1380 m2 - powierzchnia wszystkich tarasów na 11 piętrze

1696 m2 - powierzchnia typowego biura typu "open space" na piętrach

23420 m2 - całkowita powierzchnia budynku

19140 m2 - całowita powierzchnia biur

Przebudowa - budynek powstał w latach 70, a jego obecna wersja to efekt gruntownej przebudowy

Park - tuż obok jest park o powierzchni 90000 m2, idealne miejsce na wypoczynek po intensywnych negocjacjach transferowych

3 przystanki - odległość od Piazza del Duomo, metro linia 3

Źródło: gds / inf.własna / the corner milano

Polecane newsy

Komentarze: 7

Sostek

Sostek 13 czerwca 2019 | 10:23   

Zajefajnie to sie prezentuje

Larry

Larry 13 czerwca 2019 | 10:29   

Mógłbym tam pracować :-D

castillo20

castillo20 13 czerwca 2019 | 16:56   

Jako woźny chyba

Wiktor

Wiktor 13 czerwca 2019 | 17:38   

Wygląda to nieźle.

Spaletti-nowy Mourin

Spaletti-nowy Mourin 13 czerwca 2019 | 18:22   

Nawet jako woźny

inter00

inter00 13 czerwca 2019 | 21:29   

Kozacki apartament

Larry

Larry 13 czerwca 2019 | 22:47   

Mogę myć okna albo być woźnym, jak mi dadzą 1% kontraktu Conte ;-)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich