CAMPIONI 2021

 

Curva Nord szykuje się do swojego święta

13 czerwca 2019 | 10:32 Redaktor: konto usunięte Kategoria:Ogólna

Ultasi Interu skupieni wokół kolektywu Curva Nord 69' szykują się do swojego święta - obchodów 50-lecia organizacji. Impreza zaplanowana jest na niedzielę, 30 czerwca. Tifosi Nerazzurrich muszą jednak poradzić sobie z problemami organizacyjnymi, wynikłymi z nieporozumień pomiędzy CN'69 a radnymi Mediolanu.

Curva Nord 69' skupia w swoich szeregach takie ekipy kibicowskie Interu jak chociażby Boys San czy Viking, oraz inne mniejsze składy. Rok 1969 mediolańscy ultrasi uznają za początek zorganizowanego ruchu kibicowskiego na północnej stronie Giuseppe Meazza. Jest to data powstania najstarszej grupy ultrasów, wspomnianych wcześniej Boys San, czyli Boys-Squadre d'Azione Nerazzurre. Więcej o ich historii możecie przeczytać na łamach naszego serwisu klikając w ten link. 

Póki co tifosi muszą zmierzyć się z organizacyjnym wyzwaniem. Rada Miejska nie chce zgodzić się na to, aby impreza odbyła się w jednym z miejskich parków niedaleko głównych punktów turystycznych Mediolanu - Giardini Pubblici Indro Montanelli. Jest to miejsce znane z organizacji wielu koncertów i imprez. Finalną lokalizację poznamy zapewne w ciągu najbliższych dni. 

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m.in. występy muzyczne różnych osób związanych z Interem. 

Źródło: facebook.com/Lurlo-della-Nord

Polecane newsy

Komentarze: 1

Wiktor

Wiktor 13 czerwca 2019 | 17:40   

30 czerwca nie tylko CN69' ma urodziny ;) Dobra data nie jest zła.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich