Skriniar wart więcej niż Icardi (raport CIES)

13 czerwca 2019 | 18:14 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Międzynarodowe Obserwatorium Piłki Nożnej przygotowało bardzo ciekawy raport, który dotyczy wartości piłkarzy z pięciu największych lig. Analizy dokonano na podstawie określonych kryteriów - wieku, pozycji, spędzonych minut na boisku, bramkostrzelności, wyników zespołów, udziału w reprezentacji oraz obecnych kontraktów. Nerazzurri w tym zestawieniu wypadli bardzo słabo.

Niekwestionowanym liderem klasyfikacji okazał się Kylian Mbappe. Gwiazda PSG jest obecnie warta 252 milionów euro. Tuż za nim uplasował się Momo Salah - świeży zdobywca Ligi Mistrzów, którego wyceniono na 219,6 milionów. Trzecie miejsce zajął Rageem Sterling wart 207,8 milionów. Za podium znaleźli się Leo Messi (167,4 mln), Jadon Sancho (159,4 mln), Sadio Mane (157,8 mln), Harry Kane (155,2 mln), Roberto Firmino (144,2 mln), Antoine Griezmann (143,8 mln), Leroy Sane (137,1 mln).

W przypadku Interu - najwyżej w rankingu uwzględniono Milana Skriniara, którego wartość oszacowano na 69,7 milionów euro i z takim wynikiem zajął 64. miejsce. Mauro Icardi jest wart mniej - 61,3 miliony (99. miejsce).

Przymierzany do Interu Romelu Lukaku wyceniono na 125,2 milionów euro (15. miejsce), Paulo Dybala spadł na 23. miejsce z wynikiem 108,2 milionów, a Federico Chiesa uplasował się na 92. pozycji (63,0 mln). Dość wysoko uwzględniono młodego Nicolo Zaniolo, byłego zawodnika Interu, którego wyceniono na 68,3 milionów (74. miejsce).

Wśród stu zawodników znalazło się zaledwie czternastu, którzy reprezentują kluby Serie A.