Primavera: Mistrzostwo dla Atalanty

14 czerwca 2019 | 20:01 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Akademia4 min. czytania

Nie tak miało być... Armando Madonna nie powtórzył sukcesu swojego poprzednika. W finale Inter miał więcej szans, by sięgnąć po scudetto, ale to Atalanta była bardziej skuteczna.

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA

2' Pierwsza groźna akcja Interu. Colidio zmarnował swoje szanse - najpierw się przewrócił, później nie trafił w piłkę. Ostatecznie w stronę bramki strzelał Schiro, ale zdecydowanie za lekko.
3' Interiści zablokowali strzał Da Rivy.
4' Ta Bi pięknie przeszedł obrońcę Interu, po czym brylował obok niego, ale ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny.
7' Da Riva sfaulował Colidio.
8' Schiro spróbował strzału z dystansu, ale pocelował obok bramki.
9' Doskonała okazja Atalanty, ale czujnie w obronie zachował się Zappa, który wybił piłkę za linię końcową boiska.
12' Zespół z Bergamo nie wykorzystał dwóch rzutów rożnych.
12' Faul Colidio na Okolim.
15' Strzał z dystansu Pompettiego, ale dobrze zainterweniował Ndiaye.
15' Piccoli został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie (z premedytacją, pod wpływem emocji, rozbił baner ledowy).
17' Inter nieskutecznie wykonał rzut rożny.
20' Gavioli otrzymał dobrą piłkę od Corrado, ale bramkarz Atalanty nie miał problemu z obroną strzału główką.
25' Nolan sfaulował rywala przed polem karnym. Dekić ustawił szczelny mur, który zablokował strzał.
30' Fragment meczu, kiedy obie drużyny próbowały zbudować akcje, ale popełniały przy tym zbyt wiele błędów. Trzeba jednak przyznać, że przy tym dobrze funkcjonowały ich defensywy. W końcu Atalanta zbliżyła się do bramki Nerazzurrich i zmusiła Dekicia do obrony.
31' Podopieczni Madonny podjęli próbę kontrataku, ale Kulusevski sfaulował Gaviolego.
34' Zupełnie niecelny strzał Salcedo sprzed pola karnego.
35' Kulusevski pocelował w światło bramki, ale bramkarz Interu bez problemu złapał piłkę.
37' Bardzo ładna akcja lewą stroną. Rizzo dokładnie podał do Corrado, ten oddał piłkę Schiro, który dośrodkowywał w pole karne, ale zbyt wysoko, dlatego Colidio minął się z piłką.
38' Salcedo ponownie zaskoczył Ndiaye'a, którego zmusił do interwencji.
41' Corrado doskonale grał w obronie. Rzut rożny dla Atalanty, po którym Dekić wybił piłkę daleko przed pole karne.
42' Bramkarz Interu dość ryzykownie wyszedł z bramki, co zmusiło go do wybicia piłki na aut.
44' ŁOOOO! Ależ doskonała obrona Dekicia po strzale Heidenreicha.
45' Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA

50' Atalanta utrzymywała się przy piłce, na stronie przeciwnika. Próbowała skonstruować dogodne sytuacje, ale obrona Interu była nie do przejścia.
52' Doskonałe podanie Schiro do Colidio, który ruszył do ataku, ale natychmiast pojawili się obrońcy rywali.
55' Zortea dośrodkował piłkę w pole karne Nerazzurrich, ale Nolan doskonale odczytał intencje Atalanty.
57' Persyn świetnie dograł piłkę do Salcedo, który, co tu dużo pisać, zmarnował okazję...
58' Ta Bi w indywidualnej akcji, ale nie przyniosła ona pożądanych efektów.
59' Persyna zmienił Grassini.
61' Faul na Gaviolim, po którym wykonał on dobry rzut wolny. Bliski zdobycia bramki był Rizzo, który wbił piłkę w boczną siatkę boiska.
63' Kolejny strzał w światło bramki w wykonaniu Salcedo.
65' Grassini spontanicznie strzelał z dystansu, ale tuż nad bramką Ndiaye'a.
66' Colley wszedł w miejsce Cambiaghiego.
66' Piccoli podjął próbę strzału, ale prosto w ręce Dekicia.
69' Piccoli bardzo dobrze wyszedł do ataku, ale niesamowitą obroną popisał się Rizzo, który w ostatniej chwili wybił piłkę rywalowi.
71' Esposito zmienił Salcedo. Nolan miał problemy mięśniowe.
75' Dośrodkowanie Interu, Gavioli próbował zdobyć bramkę główką, po czym piłka wpadła pod nogi Esposito, ten strzelił w kierunku bramki, ale trafił w słupek.
77' Atalanta skutecznie obroniła ataki Nerazzurrich.
81' Próba Colleya z dystansu. Dekić bez problemu złapał piłkę.
84' GOL!!! Kontra Atalanty: Kulusevski podał do Colleya, który umieścił piłkę w bramce Interu. Dekić bez szans. Obrona Nerazzurrich była zdecydowanie spóźniona.
85' Zdobywca bramki otrzymał żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.
86' Merola zmienił Nolana.
90' Stracona bramka sparaliżowała podopiecznych Madonny, którzy zbyt często się mylili.
92' Podwójna zmiana w Atalancie. Peli i Piccoli zeszli z boiska. W ich miejsce pojawili się Traore i Gyabuaa.
95' Pięć doliczonych minut nie wystarczyło, by wyrównać wynik. Scudetto trafiło do Atalanty.

Atalanta - Inter 1:0 (0:0)
84' Colley

Atalanta: 1 Ndiaye, 5 Okoli Memeh, 7 Peli (46' st Traore 15), 9 Piccoli (46' st Gyabuaa 21), 10 Kulusevski, 11 Cambiaghi (20' st Colley 19), 16 Brogni, 18 Heidenreich, 20 Da Riva, 23 Zortea (C), 26 Ta Bi
Ławka rezerwowa: 1 Nozza Bielli, 2 Bergonzi, 3 Girgi, 6 Guth, 13 Louka, 17 Ghislandi, 24 Cortinovis, 25 Kraja, 27 Pina Gomes
Trener: Massimo Brambilla

Inter: 1 Dekic; 22 Zappa, 4 Nolan (C) (40' st Merola 10), 6 Rizzo; 7 Persyn (14' st Grassini 2), 8 Gavioli, 5 Pompetti, 14 Schirò, 3 Corrado; 11 Salcedo (26' st Esposito 20), 18 Colidio
Ławka rezerwowa: 12 Pozzer, 21 Stankovic, 13 Van Den Eynden, 16 Ntube, 17 Attys, 23 Mulattieri, 24 Roric, 26 Gianelli, 27 Pirola
Trener: Armando Madonna