Inter Mediolan 1-0 Juventus Turyn

22 listopada 2008 | 20:25 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje4 min. czytania

Zwycięstwem 1-0 zakończył się przed momentem mecz Interu z Juventusem. Gola na wagę zwycięstwa w prestiżowym meczu zdobył Sulley Ali Muntari w drugiej połowie meczu. Dzięki zwycięstwu Nerazzurri utrzymują się na pozycji lidera i zwiększają swoją przewagę nad Juventusem do 6 oczek. Jutro szansę na stratę punktów będzie miał inny rywal w walce o Scudetto - AC Milan

Dzisiejszego wieczoru Giuseppe Meazza wypełniło się po brzegi. Mecz z Juventusem to spotkanie równie elektryzujące sympatyków Interu co spotkanie derbowe, a dla niektórych nawet jeszcze bardziej. W składzie na to spotkanie doszło do kilku niespodzianek. Pierwszą z nich było pojawienie się w 1 składzie Brazylijczyka Adriano. Napastnik po kilku meczach w których był pomijany w końcu otrzymał od trenera szansę gry i bardzo pracował na boisku by tę szansę wykorzystać. Inną niespodzianką był występ od początku Materazziego. Mourinho postawił na Matrixa z powodu nieobecności Cordoby pauzującego za kartki, wolał reprezentanta Włoch od Nicolasa Burdisso, który ostatnio nieco narozrabiał w meczu przeciwko Anarthosisowi.

W ustawieniu 4-4-2 Inter wystąpił bez skrzydłowych. Na trybunach znalazł się niepocieszony Amantino Mancini zaś Ricardo Quaresma obserwował mecz z ławki rezerwowych. Pierwsze minuty meczu pokazały, że obydwa zespoły czują sporą presję. Inter grał bardzo konsekwentnie pod względem taktycznym. Jose Mourinho postanowił w tym meczu grać długimi podaniami z pominięciem drugiej linii. Z przodu na prostopadłe podania czekać miał najdalej wysunięty Adriano, którego wspierał Ibrahimović. Szwed w tym momencie jest jedynym piłkarzem Interu, który zagrał we wszystkich dotychczasowych meczach Nerazzurrich. Linia obrony Juventusu grała dziś bardzo wysoko starając się łapać piłkarzy Interu na spalonego. Było to bardzo ryzykowne i Inter kilkakrotnie mógł wyjść na prowadzenie gdy pułapki offside'owe nie działały poprawnie. Pecha w dzisiejszym meczu miał pomocnik Juventusu - Tiago Mendes. Portugalczyk już na początku spotkania musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce na murawie zajął Marchisio.

Najgroźniejsze sytuacje w pierwszej połowie były akcjami w których główną rolę grał Stanković i Ibrahimović. O ile Stanković był mocno naciskany przez defensorów Juventusu to akcja Ibrahimovića powinna zakończyć się golem. Szwed otrzymał piłkę po kiksie obrony rywali i ruszył w kierunku bramki Mannigera. W polu karnym oddał strzał, jednak piłka po jego uderzeniu minimalnie chybiła celu. Ze strony rywali najgroźniejszy zdawał się być Del Piero razem z Marchionnim, jednak z ich starań nic nie wynikło. Najgroźniejszą akcją Juve w pierwszej połowie był strzał oddany przez wprowadzonego na boisko za Tiago - Marchisio.

Po przerwie mecz wyglądał podobnie. Szybkie tempo, dużo walki i brak bramek. Lekką przewagę wciąż utrzymywał Inter i to Nerazzurri zdawali się być bardziej zdeterminowani do strzelenia bramki. Kolejną 100% sytuację miał Ibrahimović. Szwed podobnie jak w pierwszej części połowy ruszył sam na bramkę, wpadł w pole karne i strzelił ponownie obok bramki strzeżonej przez Australijczyka.

Na szczęście Interu w 72 minucie strzał na bramkę w polu karnym oddawał Ibrahimović. Szwed nieczysto trafił w piłkę a ta trafiła wprost pod nogi dobiegającego do bramki Muntariego. Ghańczyk lekko ją trącił i Inter cieszył się z prowadzenia w Derbach Italii. To pierwszy mecz Muntariego po kontuzji.

Do końca meczu Inter starał utrzymywać się przy piłce i bronić wywalczonego rezultatu. Na boisku w końcowych fragmentach gry pojawił się Cruz, Vieira oraz Burdisso. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Interu Mediolan. Nerazzurri dzięki tej wygranej mogą cieszyć się nadal z pozycji lidera włoskiej Serie A.

Inter 1-0 Juventus (HT: 0-0)
strzelec: Muntari 72.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 23 Materazzi, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (14 Vieira 90), 5 Stankovic (16 Burdisso 85); 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (9 Cruz 83).

ławka: 1 Toldo, 7 Figo, 18 Crespo, 77 Quaresma.
trener: José Mourinho.

Juventus: 13 Manninger; 21 Grygera, 33 Legrottaglie, 3 Chiellini, 28 Molinaro; 32 Marchionni (16 Camoranesi 70), 22 Sissoko, 20 Tiago (19 Marchisio 4), 11 Nedved; 10 Del Piero, 8 Amauri (9 Iaquinta 77).

ławka: 12 Chimenti, 4 Mellberg, 20 Giovinco, 29 De Ceglie.
trener: Claudio Ranieri.