Afera w Palermo i ciekawy przypadek Georga Puscasa

29 czerwca 2019 | 17:02 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Transfery

Sytuacja George Puscasa niespodziewanie się skomplikowała i niewykluczone, że karta zawodnika znów stanie się własnością Interu. Wszystko za sprawą olbrzymich problemów Palermo.

Były reprezentant Nerazzurrich trafił do Palermo 8 sierpnia 2018 roku. Nowy klub 23-latka zobowiązał się do zapłacenia w dwóch ratach, pierwsza wynosząca 500 tysięcy euro wpłynęła terminowo. Łączna kwota obowiązkowego wykupu powinna była wynieść 3,2 mln euro, jednak reszta pieniędzy po zakończeniu sezonu nie wpłynęła na konto Interu.

Powodem są olbrzymie problemy finansowe Palermo, które zostało właśnie karnie zdegradowane do Serie C. Nie ma raczej co liczyć na wpłatę reszty należności za Puscasa. Maurizio Zamparini został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy przy użyciu klubu. Drużyna ma zamiar jeszcze odwołać się od decyzji władz ligi, ale szanse powodzenia są znikome. Rozwiązaniem sprawy Puscasa może okazać się spodziewana oferta ze strony Steaua Bukareszt, która jest zainteresowana dopłaceniem i przejęciem piłkarza.

George strzelił 9 bramek i zaliczył 3 asysty w 33 spotkaniach ostatniego sezonu. Palermo zajęło trzecią pozycję i gdyby nie degradacja, wzięłoby udział w barażach do Serie A.

Źródło: sempreinter.com, sport.onet.pl

Polecane newsy

Komentarze: 5

Vancore

Vancore 29 czerwca 2019 | 18:43   

A tej degradacji im nie cofnieto?

superofca

superofca 29 czerwca 2019 | 18:53   

Właśnie chyba cofnięto tą degradację ale znowu dostaną jakieś ujemne pkt. Przyznam, że wokół Palermo jest tyle zamieszania, że nie wiem czy ktoś to ogarnia.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 29 czerwca 2019 | 19:13   

Sytuacja trzy dni temu - zdążyli dostać decyzję o cofnięciu karnej degradacji po swojej apelacji, na minuty przed upływem terminu złożyli papiery, ale popełnili błędy formalne, bo zamiast złożyć je w siedzibie wysłali je mailem, w dodatku niekompletne i władze ligi nie powinny ich przyjąć, więc Serie C w tym momencie nadal wita.

maciosincho

maciosincho 29 czerwca 2019 | 19:39   

Najlepiej to było by go znowu przejąć i sprzedać za większe p9e widzę po me u21 ktoś go weźmie za 10 mln strzelił 4 gole 3 z karnych ...

HeyaMakumba

HeyaMakumba 30 czerwca 2019 | 08:26   

Została cofnięta i odjęli im 10 pkt z tego sezonu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich