Mourinho po meczu

23 listopada 2008 | 10:20 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Oto co powiedział po sobotnim meczu trener Interu: Jose Mourinho:

"Zespół grał świetny mecz. W przerwie powiedziałem zespołowi, że aby wygrać musimy grać w drugiej połowie w ten sam sposób co w pierwszej. Pomoc miała dziś wiele pracy, staraliśmy się grać blisko siebie i kiedy jeden piłkarz miał kłopoty, drugi mógł mu pomóć, był na to gotowy.

Miałem inną pomoc w porównaniu z meczem w Palermo. To było ważne dla Muntariego by zagrąć, bo oni mieli dobrych pomocników a dla niego trzydziesto-metrowe przebieżki to coś normalnego. Ważne były również nasze ruchy w ataku, gdyż to mogło sprawić im problemy. Oni mają dobry zespół a Chiellini to znakomity obrońca. To właśnie ze względu na niego zadecydowałem zagrać Adriano w ataku. Adriano ze względu na swoją fizyczność odciągnął trochę uwagi od Ibrahimovića.

Przychodząc z zewnątrz nie miałem wyobrażenia jak ważny jest to mecz dla Interistów. Juventus miał wielu kibiców w Mediolanie i mieli szansę opuścić San Siro z tyloma punktami co my. Graliśmy jednak świetnie i jestem zadowolony. Nie będę mówił o indywidualnościach, ponieważ wszyscy grali bardzo dobrze"