Stadion może powstać poza Mediolanem

3 lipca 2019 | 19:39 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Mamy coraz więcej konkretów na temat budowy nowego stadionu. Obecnie trwa przetarg, który wyłoni architektów. Sam proces wzniesienia obiektu jest jednak o wiele dłuższy, niż zakładano. Ponadto nie wiadomo, jakie decyzje będzie podejmować miasto. Jeśli procedury będą się przeciągać, Inter i Milan zdecydują się na budowę poza Mediolanem.

W piątek, do urzędu miasta, zostaną złożone projekty, ale nie stadionu... Będą to zakłady, biura, sklepy i tym podobne. Każdy z nich podlegać będzie ocenie, po czym zostanie wyłoniony wykonawca projektu stadionu. Urząd ma dziewięćdziesiąt dni na rozpatrzenie wszystkich kandydatur. Może z nich wybrać zwycięzcę, ale nie musi. Jeśli jednak do tego dojdzie, potrzeba będzie kolejnych osiemnastu miesięcy, by zdobyć licencję na rozpoczęcie robót. W tej sytuacji pomocne będzie zastosowanie nowego prawa stadionowego, ale mimo wszystko terminy włoskiej biurokracji pozostają długie.

Szacuje się, że złożenie kamienia węgielnego może nastąpić najwcześniej w 2021 roku. Ukończenie prac budowlanych planowane jest na 2024 rok lub maksymalnie 2025 rok, czyli na niewiele przed otwarciem igrzysk olimpijskich (2026 rok). Mayor Sala wyraźnie zakomunikował, że olimpiada odbędzie się na Stadio Giuseppe Meazza, a nie na nowym obiekcie. Według niego, dopiero po igrzyskach będzie można myśleć o zburzeniu San Siro.

Póki co, zdania w urzędzie są podzielone - z jednej strony miasto chce pomóc swoim klubom z budową nowego stadionu, z drugiej sentyment kieruje myśl ku renowacji obecnego. Remont nie wchodzi jednak w grę, ponieważ:
- liczba meczów nie pozwala na prace, które mogłyby trwać nawet 2-3 lata,
- trudno jest doprowadzić Stadio Giuseppe Meazza do nowoczesnych standardów.

Jeśli miasto nie zaakceptuje propozycji zgłoszonych do przetargu, bądź będzie przedłużać rozmowy i działania związane z projektem, Inter i Milan mogą nawiązać współpracę z innymi gminami. Chęci wykazała podobno Sesto San Giovanni, która sąsiaduje z Mediolanem od północno-wschodniej strony. Nie jest to jednak jedyna gmina zainteresowana tą inwestycją.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

Van Dall

Van Dall 3 lipca 2019 | 21:30   

Proponuję Bergamo. I połączenie Interu z Atalantą - będzie spokój.

Avtvv

Avtvv 5 lipca 2019 | 15:11   

mhm... i będziemy się nazywać Interanta Bergamo :-D


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich