Inter Mediolan 0-1 Panathinaikos

26 listopada 2008 | 20:23 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan poległ dziś na własnym stadionie przeciwko Panathinaikosowi Ateny 0-1. Mimo porażki Nerazzurri pozostają liderem grupy przed ostatnią kolejką w której zagrają z Werderem Brema i już są pewni awansu, ponieważ Anarthosis zremisował w meczu z Werderem 2-2.

Inter był pewnym faworytem środowego meczu. Nerazzurri pewni siebie po wygranej z Juventusu chcieli podtrzymać dobrą passę i w dobrym stylu zapewnić sobie awans z pierwszej pozycji. Na przedmeczowej konferencji Jose Mourinho mówił o tym, że ma nadzieję, że jego piłkarze będą mocno skoncentrowani i o brak tej koncentracji u swoich podopiecznych najbardziej się obawia.

W składzie zagrał ponownie Adriano i to właśnie on już na początku meczu mógł zdobyć dla Interu bramkę. Brazylijczyk uderzył w słupek i tym razem goście mieli sporo szczęścia. Wydarzeniem był również powrót na boisko Luisa Figo. Portugalczyk wystąpił od pierwszej minuty. Poza tym Inter nie stworzył wielu dogodnych okazji, Do przerwy było bezbramkowo.

Po zmianie stron mecz nadal nie był ciekawy. Wprowadzeni piłkarze przez Mourinho nie zmienili znacząco obrazu gry. 24 minut po przerwie Grecy wyszli na prowadzenie za sprawą gola Sarriegi z najbliższej odległości.

Bramka pobudziła Inter do ataków, jednak pokonać bramkarzy rywali się nie udało. Najbliżej był Julio Ricardo Cruz, któremu zabrakło nieco szczęścia. Mecz zakończył się porażką Interu. W ostatniej kolejce Inter zagra z Werderem w Bremie.

Inter 0-1 Panathinaikos (HT: 0-0)
strzelec: Sarriegi 69.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 6 Maxwell (9 Cruz 75); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (77 Quaresma 46), 7 Figo (45 Balotelli 72); 8 Ibrahimovic, 10 Adriano.

ławka: 1 Toldo, 5 Stankovic, 16 Burdisso, 33 Mancini.
trener: José Mourinho.

Panathinaikos: 1 Galinovic; 29 Nilsson, 24 Vyntra, 8 Goumas, 3 Sarriegi, 31 Spiropoulos; 19 Gabriel (22 Tziolis 84), 23 Simao, 15 Gilberto Silva, 21 Karagounis (14 Salpingidis 63); 26 Mantzios (5 Rukavina 90+5).

ławka: 30 Tzorvas, 4 Mattos, 7 Ninis, 27 Ivanschitz.
trener: Henk Ten Cate.