Zola: Barella może pójść w ślady Stankovicia

23 lipca 2019 | 23:21 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Gianfranco Zola jest zdania, że ewentualny transfer Romelu Lukaku do Interu mógłby okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Legendarny zawodnik m.in. Cagliari i Chelsea wystawił również wspaniałą laurkę Nicolo Barelli, w którym upatruje materiału na pomocnika światowej klasy. 

- Lukaku miałby ogromny wpływ na grę Interu, ponieważ idealnie wpasowuje się w styl Antonio Conte. Jego fizyczność na poziomie Premier League stawia o krok przed rywalami z Serie A. Mówiąc te słowa, wierzę, że prawdziwą siłą Interu będzie właśnie osoba nowego trenera. On jest naprawdę podekscytowany po przygodzie z Chelsea i rocznym urlopie. Będzie chciał przekazać te determinację drużynie. Wszyscy wiemy, że Antonio jest świetny w przekazywaniu intensywności i sportowej agresji. Jestem przekonany, że Inter będzie głównym rywalem Juventusu w nadchodzącym sezonie. 

- Cieszę się z wyboru Barelli, ponieważ pod skrzydłami Antonio Conte może rozwinąć się jeszcze bardziej. Jeżeli aktywowane zostaną wszystkie bonusy, będzie to jeden z najdroższych transferów w historii klubu. To coś wyjątkowego. Trenowałem go i bardzo doceniałem, pomimo młodego wieku. Jest zdeterminowany i ma jasno postawione cele.

- Barella może podążyć śladami Dejana Stankovicia, który był kompletnym pomocnikiem na najwyższym poziomie. Wiedział jak się poruszać, zdobywać bramki, a następnie również bronić. Istnieją również podobieństwa z Radją Nainggolanem, lecz moim zdaniem Nicolo bardziej nastawiony jest na obronę. 

- Z pewnością może się jeszcze poprawić. Jest we właściwym miejscu, aby pracować nad swoimi defektami i stawać się lepszym piłkarzem. Zgadzam się z fanami Cagliari, którzy twierdzą, że nadszedł właściwy moment na odejście Barelli. Klub będzie mógł zainwestować zarobione pieniądze, a piłkarz wejdzie na kolejny poziom.

Źródło: fcinternews

Polecane newsy

Komentarze: 4

Van Dall

Van Dall 24 lipca 2019 | 00:11   

Stankovic miał kopyto i ciąg na bramkę, czego u Barelli nie widać.

superofca

superofca 24 lipca 2019 | 04:29   

Zola zaklinacz koni, Barella nie ma w tej chwili połowy atrybutów Dekiego w jego wieku. Ja jeszcze pamiętam co potrafił Stanković, przez całą karierę, a nie w ostatnich latach gry. Barella ma talent ale Ricky Alvarez też miał.

Oba

Oba 24 lipca 2019 | 08:14   

Hehe widzę że mało kto pamięta, że u Mancio w ost sezonie przed Mourinho Stankovic był kimś w rodzaju Perisica u Spalettiego tzn nie ważne jak grał to i tak grał. Tyle że wyłączając tamte pół sezoniu to przed i po był fantastycznym, charakternym pomocnikiem. Dobry w odbiorze, bardzo dobre uderzenie z dystansu i był oddany Interowi. Pamiętam że jak przyszedł Mou to był typowany jako pierwszy do odejścia, ale u Portugalczyka każdy zaczynał od zera czego nie można powiedzieć o Conte i Dejan został już do końca. Życzę Barelli żeby osiągnął poziom najlepszego Stankovica i zdobył z Interem tyle trofeów, ale póki co jest za wcześnie na takie porównania i są one na wyrost bo kopyta na pewno takiego nie ma.

Larry

Larry 24 lipca 2019 | 11:41   

Zgadzam się z Zolą w ocenie Lukaku i Barelli


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich