Inter Mediolan 2-1 Napoli

30 listopada 2008 | 15:03 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje3 min. czytania

Po dobrym meczu i dwóch fantastycznych bramkach Inter Mediolan pokonał dziś na Giuseppe Meazza w Mediolanie zespół Napoli 2-1. Bramki dla Interu zdobyli: Ivan Cordoba oraz Sulley Ali Muntari. Honorowego gola dla gości strzelił Lavezzi. Wszystkie bramki padły w 1 połowie, a dzięki temu zwycięstwu Inter nadal utrzymuje pozycję lidera włoskiej Serie A.

Dla Interu mecz z Napoli był dobrą okazją na zmazanie złego wrażenia jakie zespół Mourinho zostawił po meczu z Panathinaikosem Ateny w ciągu tygodnia. Mourinho podkreślał, że do spotkania z Napoli nie będzie musiał specjalnie motywować swoich graczy, którzy są rządni rehabilitacji. W składzie zabrakło miejsca dla Balotelliego, Materazziego i Quaresmy, którzy zasiedli tylko na trybunach. W przypadku Quaresmy oraz Balotelliego była to rzekoma kara za słabą pracę na treningach. W pierwszej jedenastce zagrał natomiast powracający z banicji Cordoba oraz Julio Ricardo Cruz. Inter podobnie jak przed tygodniem rozpoczął mecz w formacji 4-4-2, co jak widać staje się coraz częstsze po tym jak taktyka ze skrzydłowymi nie przynosiła oczekiwanych rezultatów.

Mecz był bardzo dobrym widowiskiem, prowadzonym w szybkim tempie. Nerazzurri dominowali grająć ładną dla oka piłkę. Wiele krótkich podań, szybkich zagrań z piętki to było coś czego w dzisiejszym meczu można było oglądać praktycznie co chwilę. W 16 minucie z lewej strony dośrodkowywał piłkę Muntari a do strzału z woleja pięknie złożył się Ivan Ramiro Cordoba. Kolumbijczyk strzałem z lewej nogi dał Interowi prowadzenie w tym meczu co znacznie uspokoiło poczynania Nerazzurrich, którzy dzięki tej bramce grali nieco bardziej spokojnie choć nadal ofensywnie.

Niespełna 10 minut później akcję przeprowadził Maicon razem z Cruzem, Brazylijczyk minął rywala na prawej flance odegrał w pole karne do Cruza, ten oddał piętką spowrotem piłkę Maiconowi by ten celowo czy tez starając się strzelić oddał piłkę wbiegającemu w pole karne Muntariemu, który bez namysłu umieścił piłkę w siatce stosując tzw. "krzyżaczek". Cała akcja jak i gol warta jest wielokrotnych powtórek i na pewno zasługuje na miano jednej z najładniejszych w całym sezonie Serie A.

Podbudowany Inter nieco się rozkojarzył czego efektem był stracony gol. Najgroźniejszy z rywali - Lavezzi wykorzystał podanie Zalayety i ze stoickim spokojem pokonał Julio Cesara. Goście uwierzyli w siebie dzięki tej bramce i już w drugiej połowie grali znacznie lepiej, choć 100% okazji nie mieli zbyt wielu. Miał je za to Inter, który próbował podwyższyć wynik. Ta sztuka się jednak nie udała nawet wprowadzonemu w 2 połowie Adriano. Szansę debiutu pod wodzą Mourinho przez dosłownie 3 minuty miał natomiast Jimenez. Chijijczyk zaliczył dwa dobre przechwyty, na więcej zabrakło mu czasu.

Inter wygrał zasłużenie po ciekawym meczu po którym podopieczni Jose Mourinho dopisują sobie do konta 3 punkty.

Inter 2-1 Napoli (HT: 2-1)
strzelcy: Cordoba 16, Muntari 25, Lavezzi 36.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (11 Jimenez 90); 5 Stankovic (16 Burdisso 84); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (10 Adriano 72).

ławka: 22 Orlandoni, 7 Figo, 18 Crespo, 33 Mancini.
trener: José Mourinho.

Napoli: 1 Iezzo; 83 Rinaudo, 28 Cannavaro, 6 Aronica; 11 Maggio (9 Denis 79), 5 Pazienza (18 Bogliacino 84), 23 Gargano, 17 Hamsik (8 Blasi 66), 77 Mannini; 25 Zalayeta, 7 Lavezzi.

ławka: 30 Navarro, 3 Vitale, 4 Montervino, 13 Santacroce.
trener: Edoardo Reja.