Esposito: PSG? Chciałem zostać w Interze

6 sierpnia 2019 | 09:16 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Sebastiano Esposito był jedną z najjaśniejszych postaci Interu w czasie letnich przygotowań. Wprawdzie ani razu nie wpisał się na listę strzelców, to biorąc pod uwagę jego wiek, pokazał że ma ogromny potencjał i talent. Zawodnik w udzielił wywiadu w najnowszym wyadniu La Gazzetta dello Sport. Oto co mówił:

- Mecz z Tottenhamem był pozytywny, udało się wygrać w karnych. To prawda, że to tylko mecz towarzyski, ale ważne jest mieć mentalność zwycięzców nawet w takich meczach.

Jak pierwszy miesiąc regularnej gry z pierwszym zespołem?
- Przede wszystkim, dobrze jest pamiętać że czuję się wciąż jako zawodnik Primavery i wrócę by grać właśnie tam. Jak już zostało powiedziane, to świetne doświadczenie dla mnie, trenować z tak wieloma wielkimi mistrzami. Mogę się od nich wiele nauczyć. Zawsze staram się dać z siebie co mam najlepsze i słucham rad trenera.

Jakim typem trenera jest Antonio Conte? Jakie są pierwsze wrażenia?
- To wielki trener, jeden z najlepszych na świecie. Jego charyzma i osobowość robią na mnie wielkie wrażenie.

Powiedz nam coś o asyście do Sensiego. Jak to wyszło?
- Conte zawsze prosi nas napastników, by trenować pewne ruchy, pewne podania. Zawsze staramy się je wykonywać w czasie treningu, a potem wprowadzać w praktykę w prawdziwych meczach. Cieszę się, że wyszła z tego taka asysta. Sensi był w stanie ładnie się pokazać, a ja dałem mu dobrą piłkę.

Swój debiut zaliczyłeś w meczu Ligi Europy. Jaki to był sezon?
- To był piękny rok. Dał mi wiele satysfakcji nawet na szczeblu juniorskim. Zawsze staram się grać lepiej, to mój cel. By to osiągnąć, muszę dalej ciężko pracować dzień po dniu.

Podpisałeś umowę z Interem do 2022 roku, mimo zainteresowania PSG. Dlaczego chciałeś zostać?
- To proste: od zawsze chciałem grać w tej koszulce od początku mojej kariery. Moim życzeniem było zostać.

W Twojej rodzinie jest wielu piłkarzy: dziadek amatorsko grał w piłkę, ojciec grał w młodzieżówce Napoli, twój starszy brat w Chievo, a młodszy jest również w Interze.
- Mój wujek także, on również grał w młodzieżówce Napoli. Nie jest to tajemnica, w rodzinie Esposito, że wyrośliśmy na chlebie i futbolu. Mamy futbol w naszym DNA i wszyscy dorośliśmy w przekonaniu, że chcemy być profesjonalnymi piłkarzami.

Co chciałbyś zabrać starszemu bratu?
- Technikę.

A młodszemu?
- Grę głową.

Jak wyobrażasz sobie następny sezon?
- Wciąż jestem w wieku, który pozwala mi grać dla U-18 i widzę siebie grającego zarówno w U-18 jak i U-19. Potem chciałbym oczywiście kontynuować treningi z pierwszym zespołem. To najlepszy sposób, by się rozwijać. To będzie bardzo stymulujący sezon i będę na to gotowy.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 4

Darkos

Darkos 6 sierpnia 2019 | 09:57   

Wydaje się że chłopak ma poukładane w głowie. Do tego lubi klub, jak sam mówi. Jak go nie oddadzą za jakiś Dżeków to byłby fajny zawodnik.

inter00

inter00 6 sierpnia 2019 | 09:59   

Myślę, że powinien otrzymać szansę w tym sezonie. W pucharze Włoch albo na słabsze zespoły

Hagaen

Hagaen 6 sierpnia 2019 | 10:20   

Jeśli nie on, to kto?

Oba

Oba 6 sierpnia 2019 | 11:24   

Mógłby śmiało zostać do rotacji, ma warunki na odgrywajacego, a jeżeli uda nam się kupić tylko jednego napastnika, to na pewno w nadchodzącym sezonie trochę by pogral. Przy kontuzjach śmiało mógłby być powolywany, tylko że przy korzystnym i bezpiecznym wyniku powinien musowo dostawać wtedy te 20-30 min.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich