Conte: Kolejny krok do przodu

11 sierpnia 2019 | 08:40 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Pomimo licznych mankamentów, Antonio Conte był zadowolony z postawy swojego zespołu w starciu z Valencią. Szkoleniowiec Interu chwalił przede wszystkim zawodników za grę do końca i walkę o zmianę niekorzystnego rezultatu.

- To był ważny i trudny mecz z drużyną, która od dłuższego czasu ma tego samego trenera. W zeszłym sezonie wygrali chociażby finał Pucharu Króla z Barceloną. Drużyna zaliczyła pozytywny występ, ponieważ kolejny raz nie poddała się i nie chciała zakończyć meczu w roli przegranych. To bardzo pozytywny aspekt naszej mentalności. Przekazałem piłkarzom, że moglibyśmy zagrać lepiej, lecz ciężko pracujemy nad poprawą. Zawodnicy mogą być nieco zmęczeni, ponieważ intensywnie pracują zarówno fizycznie, jak i taktycznie. Dzisiejszy wieczór był kolejnym krokiem do przodu. 

- Lautaro i Politano zagrali wspólnie pierwszy raz tego lata. Lautaro trenuje z nami dopiero od kilku dni, ale wykazał zaangażowanie i pragnienie. Matteo miał problemy z kontuzją. Obaj, a generalnie wszyscy zawodnicy, muszą przyzwyczaić się do mechanizmów, których poszukuję w linii ataku. Cieszy mnie postawa Esposito, który dał impuls swoim wejściem, a także Longo, który naprawdę bardzo nam pomaga. 

- Lukaku musi bardzo ciężko pracować, zarówno z fizycznego punktu widzenia, lecz również nad przyzwyczajeniem się do sposobu naszej gry. Z pewnością okaże się wspaniałym wzmocnieniem, jesteśmy bardzo szczęśliwi.  

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 1

Garon_92

Garon_92 11 sierpnia 2019 | 12:39   

Valencia była lepsza i to że nie przegraliśmy to może faktycznie progres, natomiast ja w grze progresu nie widziałem. Zawiódł Dalbert, słabo Brozović (miewał nonszalanckie zagrania), Skriniar też popełnił kilka błędów. Lautaro i Politano widać że odbyli tylko kilka sesji treningowych. Sporo roboty Antek, mam nadzieje że zagrają jeszcze jeden sparing z jakimś średnim klubem z Włoch.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich